Trzy sposoby na tanie ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenia auta to temat rzeka. Generalnie wszyscy kierowcy narzekają, że ubezpieczenia samochodowe są drogie a w dodatku ciężko otrzymać odszkodowanie po szkodzie. Czy aby na pewno tak jest? Jak nie przepłacać za polisy, a jednocześnie zapewnić autu jak najlepszą ochronę. Poznaj trzy sposoby na tanie ubezpieczenie pojazdu.

Po pierwsze, nie przepłacaj na obowiązkowym ubezpieczeniu OC Polisę OC musi mieć każdy posiadacz samochodu. Dzięki temu w sytuacji, gdy spowodujesz wypadek, odszkodowanie dla poszkodowanych zostanie wypłacone z twojego ubezpieczenia OC, a nie z własnej kieszeni. Jak nie przepłacać? Nie kupuj pierwszej lepszej polisy, ale skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń OC. Porównywarka OC to użyteczne, internetowe narzędzie, które ułatwia życie kierowcom. Zamiast biegać po ubezpieczycielach i godzinami porównywać oferty, siadasz wygodnie przed komputerem, uzupełniasz internetowy formularz dotyczący danych samochodu, ogólnych informacji o właścicielu oraz historii ubezpieczenia) i czekasz kilka sekund na rezultaty porównywania. Wyniki mogą zaskakiwać – różnice między najtańszą a najdroższą ofertę mogą sięgać nawet 500-1000 zł!

Po drugie, kupuj w pakiecie Masz nowy samochód i zależy ci na polisie Autocasco? Kupuj w pakiecie a sporo zaoszczędzisz. Kupowanie oddzielnie polisy OC, Autocasco, Assistance czy NNW mija się z celem, w momencie gdy za OC przyjdzie ci zapłacić np. 500 zł, za AC – 3500 zł a Assistance – 300 zł. Razem 4300 zł. Tymczasem oferta pakietowa w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym może wynieść np. 2800 zł. Kierowca oszczędza więc aż 1500 zł. Tyle ile wynosi średnie krajowe wynagrodzenie w Polsce. Warto więc skorzystać z porównywarki OC i przejrzeć listę propozycji pakietowych. Pamiętaj jednak, żeby przed wyborem Autocasco przeczytać OWU i poznać dokładny zakres ochrony. Im tańsze AC, tym węższy zakres ochrony. Bądź czujny i nie kupuj kota w worku.

Po trzecie, gdy Autocasco jest za drogie to ubezpiecz się w wersji mini Z jednej strony nie stać cię nie droższe ubezpieczenie Autocasco, a z drugiej nie chcesz zostawiać samochodu bez ochrony? Jest na to sposób – wybierz tanie produkty ubezpieczeniowe z wąskim zakresem ochrony. Obawiasz się o auto stojące pod blokiem. W końcu nieraz w twojej okolicy dochodziło do aktów wandalizmu, wybita szyba w aucie czy kradzież pojazdu, to żadna nowość. Nie musisz wydawać całej wypłaty na polisę Autocasco. Zamiast tego możesz wybrać ubezpieczenie szyb i ubezpieczenie chroniące od ryzyka kradzieży. Obie polisy są niewielkim wydatkiem w porównaniu z ubezpieczeniem Autocasco, a chronią w ten sam sposób. Różnica polega na tym, że np. ubezpieczenie szyb pomoże ci przy uszkodzonej szybie i niczym innym. Wybór należy do ciebie. Kupuj takie ubezpieczenia, żebyś był zadowolony, nie tracił fortuny, a w razie szkody otrzymał odszkodowanie. To ostatnie ma szansę się ziścić, jeśli przed zakupem ubezpieczenia, uważnie przeczytasz Ogólne Warunki Ubezpieczenia i będziesz świadomy sytuacji w jakich polisa chroni twój pojazd, a w których nie.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Read Previous

W jaki sposób samodzielnie dbać o auto?

Read Next

Jak sprawdzić używany samochód przed zakupem ?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments