5 kwestii, o których nie możesz zapomnieć, wynajmując samochód

Skorzystanie z oferty samochodu na wynajem to świetne rozwiązanie dla osób, które planują jechać na dłuższą wycieczkę lub organizują spotkanie biznesowe i potrzebują wygodnego środka transportu. Z wypożyczalni samochodów chętnie korzystają również turyści, by móc szybko i bezpiecznie przemieszczać się po mieście lub województwie. Oto 5 kwestii, o których nie można zapomnieć, wynajmując samochód.

Po pierwsze, sprawdzona wypożyczalnia

Przed podjęciem decyzji o wynajęciu samochodu warto zapoznać się z opiniami na temat wybranej wypożyczalni. Ważne, by miejsce było sprawdzone i oferowało bogatą flotę pojazdów. Pozytywne opinie to gwarancja, że udostępnianie samochody są sprawne i bezpieczne.

Po drugie, okres wynajmu

Najkorzystniejszy jest wynajem długoterminowy. Wypożyczenie samochodu na kilkadziesiąt dni daje również klientowi możliwość negocjacji ceny oraz skorzystania z rabatów i zniżek, jakie oferują niektóre punkty. Z drugiej jednak strony, jeśli samochód jest potrzebny jedynie na kilka dni, warto sprawdzić, czy wypożyczalnia ma taki pakiet w swojej ofercie. W czasie krótkiej wycieczki podróżowanie samochodem zaoszczędzi wiele czasu, który będzie można przeznaczyć na zwiedzanie. Więcej informacji o tym, jak odpocząć aktywnie w pięknym Trójmieście, mając do dyspozycji auto, można znaleźć w artykule pt.: „5 pomysłów na zwiedzanie Gdańska, Gdyni i Sopotu wynajętym samochodem”.

Po trzecie, flota

Ważne, by wypożyczalnia dysponowała flotą dostosowaną do potrzeb wynajmującego pojazd. Przed podjęciem decyzji należy przejrzeć dostępne modele i zastanowić się nad optymalnym dla siebie rozwiązaniem. Wypożyczenie samochodu może być świetną okazją do spróbowania jazdy wysokiej klasy autem. Warto jednak wziąć pod uwagę spalanie i koszty benzyny oraz dostępność miejsc do parkowania. Dobrej jakości pojazdy, które nie są starsze niż 3 lata, można znaleźć w carfree.pl.

Po czwarte, dokumenty

Wypożyczalnia wymaga przedstawienia dwóch dokumentów tożsamości ze zdjęciem. Jeden z nich musi stanowić potwierdzenie uprawień do kierowania pojazdami (prawo jazdy). Przed otrzymaniem kluczyków klient podpisuje umowę. Warto poprosić wcześniej o przesłanie wzoru dokumentu i dokładnie się z nim zapoznać. Szczególnie ważne jest, czy wypożyczalnia nie pobiera kaucji, dodatkowych opłat za brak limitów kilometrów przy wynajmie krótkoterminowym oraz to, jak w umowie wyglądają zapisy dotyczące ubezpieczenia.

Po piąte, oględziny samochodu

Po odebraniu kluczyków warto dokładnie obejrzeć samochód i wszelkie nieprawidłowości takie jak: zadrapania, obcierki, czy wgniecenia zgłosić pracownikowi wypożyczalni. Przed jazdą najlepiej sprawdzić poziom najważniejszych płynów – oleju, płynu hamulcowego oraz do spryskiwaczy, a także działanie elektroniki, hamulca, sprzęgał i światła.

Wypożyczenie samochodu z profesjonalnej wypożyczalni to świetny sposób na szybkie i wygodne podróżowanie. Przed podpisaniem umowy i wyruszeniem w trasę warto jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które sprawią, że podróż upłynie przyjemnie i bez niespodzianek.

Poprzedni artykuł

Serwis autoryzowany, czyli jaki? 3 cechy idealnego warsztatu dla Audi

Następny artykuł

Auto to studnia bez dna? Zobacz, jak zaoszczędzić na swoim samochodzie

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *