5 kwestii, o których nie możesz zapomnieć, wynajmując samochód

Skorzystanie z oferty samochodu na wynajem to świetne rozwiązanie dla osób, które planują jechać na dłuższą wycieczkę lub organizują spotkanie biznesowe i potrzebują wygodnego środka transportu. Z wypożyczalni samochodów chętnie korzystają również turyści, by móc szybko i bezpiecznie przemieszczać się po mieście lub województwie. Oto 5 kwestii, o których nie można zapomnieć, wynajmując samochód.

Po pierwsze, sprawdzona wypożyczalnia

Przed podjęciem decyzji o wynajęciu samochodu warto zapoznać się z opiniami na temat wybranej wypożyczalni. Ważne, by miejsce było sprawdzone i oferowało bogatą flotę pojazdów. Pozytywne opinie to gwarancja, że udostępnianie samochody są sprawne i bezpieczne.

Po drugie, okres wynajmu

Najkorzystniejszy jest wynajem długoterminowy. Wypożyczenie samochodu na kilkadziesiąt dni daje również klientowi możliwość negocjacji ceny oraz skorzystania z rabatów i zniżek, jakie oferują niektóre punkty. Z drugiej jednak strony, jeśli samochód jest potrzebny jedynie na kilka dni, warto sprawdzić, czy wypożyczalnia ma taki pakiet w swojej ofercie. W czasie krótkiej wycieczki podróżowanie samochodem zaoszczędzi wiele czasu, który będzie można przeznaczyć na zwiedzanie. Więcej informacji o tym, jak odpocząć aktywnie w pięknym Trójmieście, mając do dyspozycji auto, można znaleźć w artykule pt.: „5 pomysłów na zwiedzanie Gdańska, Gdyni i Sopotu wynajętym samochodem”.

Po trzecie, flota

Ważne, by wypożyczalnia dysponowała flotą dostosowaną do potrzeb wynajmującego pojazd. Przed podjęciem decyzji należy przejrzeć dostępne modele i zastanowić się nad optymalnym dla siebie rozwiązaniem. Wypożyczenie samochodu może być świetną okazją do spróbowania jazdy wysokiej klasy autem. Warto jednak wziąć pod uwagę spalanie i koszty benzyny oraz dostępność miejsc do parkowania. Dobrej jakości pojazdy, które nie są starsze niż 3 lata, można znaleźć w carfree.pl.

Po czwarte, dokumenty

Wypożyczalnia wymaga przedstawienia dwóch dokumentów tożsamości ze zdjęciem. Jeden z nich musi stanowić potwierdzenie uprawień do kierowania pojazdami (prawo jazdy). Przed otrzymaniem kluczyków klient podpisuje umowę. Warto poprosić wcześniej o przesłanie wzoru dokumentu i dokładnie się z nim zapoznać. Szczególnie ważne jest, czy wypożyczalnia nie pobiera kaucji, dodatkowych opłat za brak limitów kilometrów przy wynajmie krótkoterminowym oraz to, jak w umowie wyglądają zapisy dotyczące ubezpieczenia.

Po piąte, oględziny samochodu

Po odebraniu kluczyków warto dokładnie obejrzeć samochód i wszelkie nieprawidłowości takie jak: zadrapania, obcierki, czy wgniecenia zgłosić pracownikowi wypożyczalni. Przed jazdą najlepiej sprawdzić poziom najważniejszych płynów – oleju, płynu hamulcowego oraz do spryskiwaczy, a także działanie elektroniki, hamulca, sprzęgał i światła.

Wypożyczenie samochodu z profesjonalnej wypożyczalni to świetny sposób na szybkie i wygodne podróżowanie. Przed podpisaniem umowy i wyruszeniem w trasę warto jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które sprawią, że podróż upłynie przyjemnie i bez niespodzianek.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Serwis autoryzowany, czyli jaki? 3 cechy idealnego warsztatu dla Audi

Następny artykuł

Auto to studnia bez dna? Zobacz, jak zaoszczędzić na swoim samochodzie

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments