Auto detailing – dlaczego warto z niego skorzystać?

Auto detailing (car detailing) to zestaw profesjonalnych usług oferowanych właścicielom samochodów, dla których liczy się nie powierzchowna pielęgnacja pojazdu, sprowadzająca się do korzystania z myjni oraz – przy okazji – odkurzania tapicerki, ale kompleksowa dbałość o wymarzone cztery kółka na każdym etapie ich użytkowania: kiedy samochód jeszcze pachnie salonem, kiedy ma już kilka ładnych lat, a także, kiedy z racji wieku, należy mu się dodatkowa opieka fachowego serwisu odświeżająco-odnawiającego. Auto detailingowi warto poddać samochód, który zamierzamy wystawić na sprzedaż, a także motocykl – zwłaszcza ten bardzo intensywnie użytkowany – albo auto zabytkowe, oczko w głowie naszej kolekcji.

W każdym z wymienionych wyżej przypadków auto detailingu nie należy rozumieć jako „podrasowywania samochodu” – ukrywana jego wad czy maskowania uszkodzeń, które ujawnią się, np. kiedy kupujący nasze auto wróci do domu. Auto detailing to wieloetapowy i, niejednokrotnie, trwający nawet kilka dni cykl działań, obejmujący wszystko, co może sprawić, że samochód będzie wyglądał jak nowy. Zostanie on także poddany gruntownej renowacji oraz procesom zabezpieczającym auto na przyszłość (np. oklejanie folią ochronną czy impregnacja tapicerki).

Samodzielne czyszczenie auta – ograniczenia

Oczywiście każdy właściciel samochodu ma za sobą doświadczenie mycia i sprzątania pojazdu we własnym zakresie. Kiedy intensywnie używane auto zaczyna wymagać gruntownych porządków, najpierw jedziemy do myjni, a potem sięgamy po domowy odkurzacz albo ten na stacji benzynowej oraz specjalne kosmetyki samochodowe do tapicerki czy kokpitu. Niestety, nawet najstaranniejsze czyszczenie auta własnymi rękami nie jest w stanie sprawić, że uzyskamy stan choćby zbliżony do idealnego.

Nie jesteśmy w stanie usunąć drobnych przebarwień lakieru ani zarysowań, poza naszym zasięgiem jest renowacja reflektorów czy felg. Uzyskanie idealnej czystości wewnątrz pojazdu także jest niemożliwe. Czyszczenie auta we własnym zakresie to jedynie powierzchowne zabiegi, dające złudzenie, że nasz samochód nie jest już TAKI brudny. Jeśli zależy nam na tym, aby przywrócić każdej części pojazdu niemal taki stan, jak po wyjechaniu z salonu samochodowego, mamy tylko jedną możliwość: skorzystać z usługi o nazwie auto detailing. Fachowcy naprawdę zadbają o detale, o których nawet byśmy nie pomyśleli samodzielnie czyszcząc auto.

Auto detailing

 

Auto detailing – zakres usługi

Jak już wspomniano, na profesjonalny auto detailing składa się nie tylko dokładne mycie samochodu, ale też zabezpieczanie lakieru, usuwanie z niego zarysowań, oklejanie samochodu folią ochronną, impregnacja tapicerki, usuwanie wżerów w felgach czy renowacja reflektorów. Oczywiście każdy samochód traktujemy indywidualnie, komponując pakiet usług dopiero po analizie potrzeb Twojego samochodu. Rutynowo zaproponujemy Ci auto detailing zewnętrzny i wewnętrzny – to pełen zakres naszych usług. Możesz wybrać jedną z nich albo zdecydować się na wszystkie usługi z pakietu.

W ramach auto detailingu zewnętrznego oferujemy:

 • odpowiednie mycie pojazdu
 • usuwanie z karoserii plam po twardej wodzie
 • czyścimy lakieru, felg, opon, nadkoli, wlewu paliwa oraz innych elementów, które podczas zabiegu w myjni automatycznej bądź ręcznej są pomijane
 • zabezpieczenie lakieru m.in. przed mikrozarysowaniami
 • zabezpieczanie szyb nano powłoką
 • usuwanie rys systemem SSR
 • czyszczenie i renowację felg
 • renowację reflektorów (m.in. usuwanie zażółceń)

W ramach auto detailingu wewnętrznego oferujemy:

 • gruntowne sprzątanie samochodu
 • pranie tapicerki materiałowej, jak i skórzanej
 • impregnację tapicerki skórzanej
 • zabezpieczenie tapicerki materiałowej

detailing wnetrza auta

Profesjonalny auto detailing – możliwości

Profesjonalny auto detailing nie jest tani, ale ze wszech miar wart jest swojej ceny. Naprawdę pozwala na odnowienie i odrestaurowanie auta, doprowadzenie go do stanu niemal fabrycznej nowości  oraz zabezpieczenie przed kolejnymi zabrudzeniami, zarysowaniami i uszkodzeniami.
To właśnie zabezpieczenie samochodu na przyszłość stanowi o tym, że świeżo wyczyszczone i poddane renowacji auto na dłużej zachowa swój nieskazitelny wygląd oraz pozwoli cieszyć się swoją funkcjonalnością.

Aby Twój samochód był mniej podatny na ekstremalne zabrudzenia oraz drobne uszkodzenia, polecamy:

 • Zabezpieczenie lakieru preparatami Ceramic PRO Strong 9H. Stworzą one ekskluzywną i nowoczesną powłokę zabezpieczająca lakier samochodowy przed czynnikami atmosferycznymi, zarysowaniami czy działaniem agresywnej chemii pielęgnacyjnej i czyszczącej.
 • Zabezpieczanie szyb preparatem Ceramic PRO Rain. Stworzy ona na szybach nano powłokę, która odporna na działanie promieni słonecznych, soli drogowej czy niskiej temperatury. To powłoka, dzięki której podczas deszczu przy prędkości od 70 km/h nie musisz używać wycieraczek.Jej trwałość to nawet 12 miesięcy.
 • Oklejanie samochodu folią ochronną. Jest to obecnie najskuteczniejsza i najatrakcyjniejsza wizualnie forma ochrony lakieru. Prawidłowo nałożona folia jest niemal niewidoczna, nada lakierowi niesamowity blask, a przede wszystkim solidnie zabezpieczy go przed uszkodzeniami.

Profesjonalny auto detailing

Auto detailing w Warszawie – którą firmę detailingową wybrać?

Firma detailingowa Perfekcyjne Auto to auto detailing na najwyższym poziomie. Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu, wiedzy i nowoczesnych, przetestowanych wielokrotnie rozwiązaniach, które wykorzystujemy w ramach usług realizowanych dla naszych klientów. Choć dysponujemy oczywiście wszystkimi niezbędnymi certyfikatami, to najcenniejsze są dla nas referencje, które uzyskaliśmy od zadowolonych klientów.

Detailing samochodu w Warszawie? Skontaktuj się z nami, pozwól nam obejrzeć pojazd, a dowiesz się, co możemy dla Ciebie zrobić. Odświeżyliśmy i odnowiliśmy auta setek klientów. Możesz dołączyć do tego grona!

Zdjęcia w artykule pochodzą ze strony: http://perfekcyjneauto.com/

Read Previous

Skup aut czy złomowanie? Jak pozbyć się starego samochodu?

Read Next

Jak wybrać migomat do użytku domowego?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *