Awaria akumulatora? Nie daj się zaskoczyć zimie!

Temperatury powoli spadają, a to sprawia, że elektronika w naszych samochodach jest coraz bardziej narażona. Wystarczy jednak kilka prostych czynności, aby uniknąć nagłej awarii akumulatora.

Podstawą właściwego zadbania o akumulator przed zimą jest sprawdzenie jego stanu. Możemy to zrobić samodzielnie, stosując miernik prądu stałego, który pokaże nam jego napięcie. Powinno ono wynosić powyżej 12,5 V, a najlepiej pomiędzy 13,6 – 14,5 V. Warto też zmierzyć napięcie podczas rozruchu. Jeśli spada ono do bardzo niskich wartości – poniżej 10 V, oznacza to, że uszkodzeniu uległ akumulator lub rozrusznik.

Jeśli jednak nie chcemy lub nie potrafimy dokonać pomiaru, warto zlecić sprawdzenie i ewentualną wymianę akumulatora profesjonalnemu serwisowi, który w łaty sposób znajdziesz na batterypoint.pl. Warsztaty te wyposażone są w specjalistyczne urządzenia pomiarowe, dzięki którym fachowcy potrafią precyzyjnie ocenić, czy wystarczy doładowanie lub wymiana akumulatora, czy też uszkodzone zostało inne urządzenie.

Skorzystanie z usług serwisu wskazane jest zwłaszcza w przypadku nowszych pojazdów, naszpikowanych elektroniką, która przejmuje kontrolę nad coraz większą liczbą urządzeń. Nawet chwilowa utrata napięcia w takim samochodzie może spowodować utratę ustawień komputera sterującego. W rezultacie i tak trafimy do serwisu, ale tym razem zapłacimy znacznie więcej.

Inter Cars to największy importer i dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych oraz innych pojazdów użytkowych w Europie Środkowo – Wschodniej.

Dysponuje ponad 250 punktami sprzedaży co zapewnia szybkości i dostępność logistyczną wszystkich towarów i usług. W projekty Inter Cars wchodzą m.in.:

Battery Point – platforma, na której znajdziesz najlepszy akumulator dla Twojego samochodu i umówisz się na profesjonalną wymianę w najbliższym warsztacie.

Motointegrator to wyszukiwarka serwisów samochodowych i usług motoryzacyjnych dla kierowców. Narzędzie promocji i komunikacji z klientem dedykowane warsztatom. Z Motointegrator.com współpracuje ponad 14 500 warsztatów w 8 krajach w Europie, w tym 10 000 warsztatów w całej Polsce.

Read Previous

Po co nam kable rozruchowe?

Read Next

Ile kosztuje wymiana akumulatora w serwisie?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *