Awaria auta – jakie podjąć działania?

Samochody to takie same urządzenia jak każde inne, które w trakcie ich użytkowania mogą ulec nieprzewidzianym awariom.

Przebita opona w trakcie jazdy, kolizja drogowa, a nawet niezidentyfikowany powód zatrzymania się auta na środku drogi, które za nic w świecie nie chce odpalić. W takich sytuacjach zawsze niezbędne jest w pierwszej kolejności zabezpieczenie miejsca zdarzenia w celu nie stwarzania zagrożenia w ruchu, na drodze. Jednak kiedy samochód zostanie już usunięty z drogi, a miejsce dostatecznie zabezpieczone i oznakowane dla innych kierowców, pozostaje pytanie, co robić dalej. O ile w przypadku przebitej opony sprawa wygląda prosto, jeśli posiadamy zapasową oponę, wystarczy ją zmienić, o tyle w innych przypadkach może być konieczne skorzystanie z pomocy drogowej. Najlepiej korzystać wtedy z usług firm znajdujących się w okolicy i tak będąc na przykład w okolicach Warszawy najlepiej skorzystać z usługi takiej firmy, jak pomocdrogowapruszków.pl.

Jak działa pomoc drogowa

Jednym z głównych zadań, jakie wykonuje firma świadcząca usługi pomocy drogowej, jest usunięcie auta z jezdni i odholowanie samochodu w wyznaczone miejsce, jakim może by na przykład parking, podwórko klienta czy też najbliższy warsztat jak na przykład pomocdrogowaozarowmazowiecki.pl. Jednak w niektórych przypadkach firmy tego typu oferują także usługę podstawienia auta zastępczego. Dzięki czemu poszkodowany może kontynuować dalszą jazdę lub bezpiecznie powrócić do domu. W tego typu sytuacjach, jeśli doszło do kolizji drogowej, koszty związane z wezwaniem pomocdrogowamszczonow.pl/ ponosi sprawca wypadku i są one wypłacane z polisy OC.

Niespodziewane sytuacje na drodze, które uniemożliwiają dalszą jazdę

Z usług pomocy drogowej można także skorzystać w przypadku sytuacji, które mają drobny charakter, jak na przykład dowiezienie paliwa, kiedy jego brak zaskoczy kierowcę na trasie, a do najbliższej stacji benzynowej pozostało wiele kilometrów. Wtedy właśnie pomoc kich firm jak pomocdrogowagrodziskmazowiecki.pl/ staje się nieoceniona. Usługi pomocy drogowej to także pomoc wypadku kiedy kluczyki od auta przez przypadek zostają zatrzaśnięte w środku, a my nie posiadamy dodatkowego kompletu kluczy. Wbrew pozorom takie sytuacje mają miejsce codziennie i mogą się zdarzyć każdemu, roztargnienie, pośpiech czy też ważny telefon, bardzo często są powodem tego typu sytuacji na drodze, czy też parkingach.

Czy korzystanie z pomocy drogowej jest drogie

W zależności od sytuacji usługi pomocy drogowej, mogą się znacznie różnić. W głównej mierze zależy to od rodzaju wykonywanej usługi, w przypadku holowania auta, najczęściej wykorzystywana jest stawka za kilometr. Jednak warto pamiętać, że w wielu przypadkach możliwe jest pokrycie tego typu kosztów z ubezpieczenia OC sprawcy lub AC samego właściciela auta, dzięki czemu nie ponosi on praktycznie żadnych kosztów związanych z wezwaniem pomocy drogowej. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu niekiedy nawet kilkuset złotych.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Poprzedni artykuł

Jak poradzić sobie z brudną podłogą w garażu?

Następny artykuł

Mechanika – istotność branży

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments