Czego można się nauczyć na kursie PDR?

Rynek pracy to przestrzeń, w której można się odnaleźć tylko poprzez uważną obserwację panujących tu trendów. Jeżeli przy tym zachowamy kreatywność i chęć zdobywania nowych kwalifikacji, droga do wysokich zarobków stoi przed nami otworem. Doskonałym przykładem poszukiwanych obecnie umiejętności może być choćby wiedza zdobywana podczas kursów PDR.

Kursy PDR – na czym polegają?

W toku trwania wspomnianego kursu uczestnicy zyskują możliwość, by zapoznać się z bliska z technologią naprawy karoserii samochodowej, zwaną PDR (Paintless Dent Repair). Jej najistotniejszą cechą jest brak konieczności ponownego lakierowania samochodu, nawet w przypadku znacznych uszkodzeń i wgnieceń. Ta licząca sobie kilkadziesiąt lat dziedzina wiedzy wymaga od jej adeptów niezwykłej precyzji manualnej, a także umiejętności posługiwania się szeregiem specjalistycznych narzędzi.

Kurs PDR obejmuje na ogół kompleksowy przegląd metod naprawy bezlakierowej, wskazując sposoby na zastosowanie technik wyciągania na klej, a także wypychania blachy. Co więcej, prowadzący kurs doświadczeni technicy to często osoby, które poświęciły całe życie na doskonalenie się w wybranym zawodzie. Oznacza to, że poza typowymi zajęciami kursowymi uczestnicy mogą odebrać od nich również szereg porad, które ułatwią im start na rynku.

Ile można zarobić jako technik PDR?

Wystarczy jeden rzut oka na statystyki zarobków na tym polu mechaniki samochodowej, by kurs PDR zaczął wydawać się doskonałą inwestycją w naszą przyszłość. Comiesięczna pensja wykwalifikowanego technika PDR sytuuje się na poziomie co najmniej kilku tysięcy złotych, i to w przypadku początkujących w tym zawodzie. Rasowy technik zarabia na ogół wielokrotnie więcej – średnio od 10.000 do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych!

Warto tu wspomnieć, że zarobki techników zależne są przede wszystkim od osobistego opanowania umiejętności, jakich dostarczy każdy renomowany kurs PDR, a także od poziomu kontaktu z klientem czy sprawności realizacji zleceń. Wchodzą tu także w grę czynniki niezależne, jak choćby częste opady gradu, powodującego uszkodzenia blachy, czy lokalizacja warsztatu w dużym mieście, gdzie łatwo o regularne stłuczki.

Artykuł powstał we współpracy z https://szkoleniepdr.pl

Poprzedni artykuł

Jak działa wideorejestrator?

Następny artykuł

Elektronika samochodowa i jej rola w nowoczesnych pojazdach

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *