Części Massey Ferguson – oryginalne czy zamienniki?

Każdy właściciel ciągniki i innych maszyn rolniczych musi w pewnym momencie dokonać zakupu nowych części, które zastąpią te uszkodzone lub zużyte. Wtedy należy zastanowić się, czy warto wydawać pieniądze na nowe i oryginalne części, czy może lepiej wydać mniej na tańsze zamienniki. W poniższym artykule skupimy się na częściach Massey Ferguson i zagadnieniu, jakim jest zakup części do maszyn tej marki. Zapraszamy do lektury!

Massey Ferguson – historia marki

Massey Ferguson to marka, której korzenie sięgają XIX wieku. Dzięki tak długiemu doświadczeniu w konstruowaniu maszyn rolniczych, ciągniki Massey Ferguson charakteryzują się innowacyjnością, wydajnością i komfortem użytkowania. Jest to jedna z wiodących marek ciągników na świecie i jest liderem w sektorze maszyn żniwnych. Warto wskazać, że to właśnie marka Massey Ferguson opatentowała trzypunktowy układ zawieszenia, który współcześnie stosowany jest praktycznie we wszystkich ciągnikach na świecie. Od lat 90-tych, Massey Ferguson został kupiony przez przedsiębiorstwo AGCO, które jest właścicielem takich marek jak: Valtra, Fendt, czy właśnie Massey Ferguson. W Polsce, w roku 1974, Zakłady Mechaniczne Ursus kupiły licencję na produkcję serii 200 i 500. Od tej pory maszyny Massey Ferguson coraz częściej kupowane są przez polskich rolników i cieszą się ciągłym wzrostem popularności.

Części Massey Ferguson – gdzie kupić oryginalne?

Jeżeli chcemy kupić oryginalne części Massey Ferguson, najlepiej zwrócić się do autoryzowanego dealera tej marki. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że zakupione części są w pełni oryginalne i nowe. Dodatkowo otrzymamy profesjonalną pomoc w odpowiednim doborze części. Jednym z autoryzowanych dealerów Massey Ferguson jest Poltech, z siedzibą w Borkowie Kościelnym.

Części Massey Ferguson - gdzie kupić oryginalne?

Dlaczego warto kupować oryginalne części do maszyn?

Przede wszystkim dlatego, że tylko wtedy będziemy mieli pewność, że dana część będzie w pełni pasować do naszej maszyny. Oryginalne części od producenta charakteryzują się możliwie najwyższą jakością i wykonane są z najlepszych materiałów. Pomimo tego, że oryginalne części są najdroższym wyborem, wskazuje się, że jest to wybór najbardziej opłacalny. Wysokiej jakości części charakteryzują się bowiem najdłuższą żywotnością. Oznacza to z kolei, że nie będziemy musieli ich wymieniać tak szybko, jakby to było w przypadku tanich zamienników niższej jakości.

Zamienniki – zalety i wady

Największą zaletą zamienników jest z pewnością ich niższa cena. Wielu osobom może wydawać się, że kupując oryginalne części, w gruncie rzeczy dopłacamy za markowy znaczek. Okazuje się jednak, że w przypadku maszyn rolniczych, marka niesie ze sobą znacznie więcej korzyści. Jak już wspomnieliśmy, nieoryginalne części zamienne wykonywane są najczęściej z niższej jakości materiałów i nie zawsze ich produkcja przebiega w pełni precyzyjnie. Nawet najmniejsze różnice w wymiarach mogą skutkować szybszym zużyciem się danej maszyny, a w skrajnych przypadkach mogą przyczynić się do groźnych i kosztownych awarii. Właśnie dlatego zaleca się kupowanie wyłącznie oryginalnych części, na których tak naprawdę zaoszczędzimy sobie nerwów i przyszłych kosztów naprawy.

A może części używane?

Wiele osób decyduje się również na oryginalne, ale używane części do swojej maszyny. Pamiętajmy jednak, że jest to ryzykowny wybór z kilku względów. Przede wszystkim nigdy nie wiemy, w jaki sposób eksploatowano daną część. Z prostymi elementami nie ma zbytnio problemu, jednak części o bardziej skomplikowanej budowie często nie pozwalają na dokładne sprawdzenie ich stanu faktycznego. Wtedy powinniśmy upewnić się, że osoba od której kupujemy używaną część jest godna zaufania – choć nawet ona może nie zdawać sobie sprawy z ewentualnego zużycia danej części.

Sklep rolniczy online - Poltechparts.pl

Zakupy przez Internet – czy warto?

W dobie globalnej cyfryzacji, coraz więcej osób decyduje się na zakupy w internetowych sklepach. Również rolnictwo uległo tym zmianom. Coraz częściej polscy rolnicy kupują niezbędne artykuły rolnicze przez internet i bez wychodzenia z domu. Zakupy online niosą za sobą wiele korzyści – między innymi szybkość, wygodę, a także możliwość sprawnego porównania cen danego produktu w różnych miejscach. W ten sposób możemy kupić daną część w możliwie najniższej cenie. Pamiętajmy jednak, że kupując przez internet należy zachować ostrożność i wybierać wyłącznie takie sklepy, które są wiarygodne. Sprawdźmy więc, czy podany jest ich rzeczywisty adres, jak długo prowadzą działalność i jakie są opinie klientów na temat danego sklepu.

Mamy nadzieję, że wiecie już, jakie części rolnicze najlepiej kupować, aby zaoszczędzić pieniądze na ewentualnych naprawach i uniknąć awarii. Życzymy udanych zbiorów i komfortowej pracy!

Poprzedni artykuł

Zakup i sprzedaż aut przez internet – co warto wiedzieć?

Następny artykuł

Specjalistyczne spodnie robocze

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *