Czym jest ustawianie geometrii 3d?

Ustawianie geometrii samochodowej 3D to obecnie najbardziej zaawansowany i najlepszy sposób na sprawdzenie zbieżności, kątów pochylenia kół i ich układu względem siebie. Pozwala to nie tylko na przywrócenie fabrycznych norm po naprawach chociażby układu zawieszenia, ale również na bezpieczną jazdę.

Z wykorzystaniem geometrii 3D serwis samochodowy może również ustalić, czy auto wskutek wypadku nie utraciło ono zbieżności i czy nadaje się do bezpiecznego użytkowania.

Jak przebiega ustawianie geometrii 3D?

Dzięki odpowiedniemu sprzętowi, firmy z kategorii dobry mechanik Kraków są w stanie wykonać usługę poza miejscem pracy. Pomiarów i ustawień można dokonać również w innym warsztacie, który samodzielnie nie dysponuje takim sprzętem. Mobilność zapewniają niewielkie rozmiary i niska waga. Na uwagę zasługuje precyzyjność urządzeń.

Procedura opiera się na tym, iż mechanik samochodowy umieszcza na kołach precyzyjne kamery CMOS. Dzięki wysokiej rozdzielczości i ogromnej precyzji pomiarów, są one najdokładniejsze na rynku. Sprzęt gotowy do pomiarów jest już w około pięć minut od pojawienia się pojazdu w warsztacie lub dojechaniu fachowca mobilnego.

Dzięki geometrii 3D mechanika samochodowa stała się o wiele bardziej precyzyjna. Na jednym ekranie, w oparciu o odczyt z czujników, możemy obserwować kilkadziesiąt parametrów, które to porównywane są także z fabrycznymi dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu. Dzięki temu regulacja odbywa się na bieżąco, z odczytem w czasie rzeczywistym. W przypadku w pełni sprawnego samochodu, całą procedurę pomiarów i regulacji można przeprowadzić nawet w kilkanaście minut.

Dzięki geometrii 3D niejeden warsztat samochodowy w Polsce zapewnił swoim klientom jazdę bezpieczną, równomierne zużycie opon, a także możliwość wprowadzenia poprawek w samochodach tuningowanych, które to dodatkowo poprawiają prowadzenie się pojazdu i dostosowują charakterystykę do predyspozycji i stylu jazdy kierowcy. Regularna kontrola zbieżności i jej regulacja to obowiązek każdego właściciela samochodu.

Poprzedni artykuł

Jak działa monitoring GPS?

Następny artykuł

Serwis autoryzowany, czyli jaki? 3 cechy idealnego warsztatu dla Audi

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *