DIGITRONIC AUTOGAS – Koszt instalacji gazowej

Każdy chciałby móc pozwolić sobie na fajne wakacje w ciepłych krajach (bądź zimnych). Często marzymy też o remoncie mieszkania lub o kupnie domu. Co jest potrzebne by móc spełnić te marzenia? Oszczędności ! A co może przynieść Ci oszczędności ? Ograniczenie pewnych kosztów związanych z codziennym funkcjonowaniem. Nie mówię tutaj o odejmowaniu sobie jedzenia od ust bądź żałowania swojemu dziecku lizaka. Świetnym i sprawdzonym sposobem jest obniżenie kosztów związanych użytkowaniem auta poprzez założenie instalacji gazowej. By jednak oszczędzać w ten sposób, najpierw trzeba pewne pieniądze w to włożyć. Jaki jest zatem koszt instalacji gazowej ?

Na początku trzeba wziąć pod uwagę wszelkie warunki jakie wpływają na koszt instalacji gazowej. Jednym z najważniejszych jest rodzaj auta. Musimy wziąć tu pod uwagę pojemność silnika, jego moc, liczbę cylindrów oraz rodzaj silnika. Im więcej kucy pod maską, większa liczba cylindrów tym koszt instalacji gazowej idzie w górę. Podobnie trzeba zorientować się czy nasz silnik ma wtrysk wielopunktowy czy bezpośredni. Jako że stosuje się tutaj dwie różne rodzaje instalacji, ich cena też jest zróżnicowana.

Kolejny element, który wpływa na cenę systemu LPG to podatki. Nie jest to jednak duży problem. Są one integralną częścią wszystkiego co kupujemy więc nie odczujemy tego bardzo, bo od razu będziemy mówić o koszcie instalacji gazowej z doliczonym podatkiem.

Przy ustalaniu komponentów jakie mogą być zainstalowane w Twoim samochodzie, instalator przedstawi ogromny wachlarz części. W zależności co wybierzemy, wpłynie to na koszt naszej instalacji gazowej. Możemy ograniczyć się do elementów, które spełnią podstawowe wymagania, nie będą miały żadnych dodatkowych funkcji. Koszt z pewnością spadnie, jednak trzeba się w tym miejscu zastanowić czy zależy nam na tym by mieć byle co, czy wydać trochę więcej i mieć świetnie działający system LPG. Wybór droższych komponentów, z pewnością pozytywnie wpłynie na wydajność instalacji, a co za tym idzie, na jej zdolność do oszczędzania.

Następny czynnik to sam montaż czyli to co płacimy instalatorowi. Wiadome jest, że im bardziej oblegany warsztat tym ta cena będzie większa. Jednak jest to też pewna informacja, o jakości zakładu. Możemy oczywiście ominąć kolejki, ominąć większe stawki renomowanego zakładu i spróbować szczęścia w innym, mniejszym, jednak czy warto tak ważną kwestię pozostawiać przypadkowi ?

Istnieje też jeden fakt, który wpływa na koszt instalacji gazowej, jednak jest przez nas często niezauważany. Są to koszty dostawy zestawów do miejsc docelowych. Czyli w dużym skrócie, trzeba wiedzieć, że Twój przyszły zestaw miał bilet podróżny, który też kosztował co z pewnością dokłada swoje kilka groszy do ogólnej ceny.

Procentowy koszt instalacji gazowej

By przybliżyć jak plasuje się koszt instalacji gazowej, podzieliliśmy go proporcjonalnie uwzględniając wkład jednego elementu na koszt całości.

ECU – inaczej sterownik. Odpowiada za kontrolowanie całego układu gazowego. Jest najdroższym elementem, i jego cena to 29,4% całej instalacji.

Reduktor – reguluje ciśnienie oraz liniowo dostarcza gaz do wtryskiwaczy. W koszcie instalacji gazowej zajmuje 10,6%.

Wtryskiwacze – podają gaz do silnika. Ich wkład w cenę instalacji to 15,7%.

Filtr Gazu – mały ale ważny element, który oczyszcza gaz z wszelkich brudów. Procentowo ma najmniejszy wkład w cenę bo tylko 0,4%.

Rury i kable – bez nich cała instalacja gazowa nie miałaby racji bytu. Ich wkład w cenę to 9,8%.

Wlew gazu – bo tankować trzeba ! To całe 2% kosztu całej instalacji gazowej.

Wielozawór – ten element odetnie dopływ gazu do reszty układy w razie wypadku. Bardzo ważny element. Jest to 10,6% ceny systemu.

Zbiornik gazu – ostatni element naszej układanki. Jego wkład w ogólny koszt instalacji gazowej to 21,5%.

Więcej na temat kosztu instalacji LPG DIGTRONIC AUTOGAS dostępne pod linkiem: https://digitronicgas.pl/koszt-instalacji-gazowej/

Poprzedni artykuł

Skup aut – dlaczego warto?

Następny artykuł

Jak odpowiednio przygotować auto do sprzedaży

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *