Dlaczego leasing jest opłacalny dla firm

Jednym z najpopularniejszych sposobów na finansowanie firmowych inwestycji jest leasing, który od kilku lat staje w szranki z tradycyjnym kredytem bankowym w walce o uwagę potencjalnych klientów. Podpowiadamy, dlaczego taka forma zaciągnięcia zobowiązania gotówkowego jest atrakcyjna dla firm.

Po pierwsze, leasing to finansowanie dostępne dla każdego

Jednym z najpopularniejszych segmentów zarówno leasingu, jak i tradycyjnego kredytu bankowego są samochody osobowe. W zdecydowanej większości przypadków firmowe auto jest pierwszą inwestycją w każdej firmie, jednak tylko leasing oferuje nam finansowanie bez określonej zdolności kredytowej. Na stronie internetowej https://klf24.pl/finansowanie/leasing-ciagnikow-siodlowych-i-naczep możemy zapoznać się z ofertą doświadczonego leasingodawcy, który udziela wsparcia gotówkowego nie tylko na pojazdy osobowe, ale również na samochody ciężarowe, maszyny budowlane, motocykle oraz ciągniki siodłowe z naczepami. Brak wygórowanych warunków podpisania umowy to nie jedyna zaleta leasingu względem kredytu bankowego.

Leasing dostępny jest niemalże dla każdej firmy. Wymagania stawiane przez renomowanych leasingodawców może spełnić nawet przedsiębiorca, który własną działalność prowadzi od kilku dni. W przypadku finansowania auta, w większości przypadków właściciele firm zobowiązani są do wpłaty początkowej wysokości 1% wartości przedmiotu umowy, a w niektórych sytuacjach wkład własny nie jest obowiązkowy. Warunki umowy są bardzo przejrzyste, a maksymalnie uproszczony proces kompletowania i składania dokumentacji umożliwia nam podpisanie umowy leasingu w zaledwie kilka chwil.

Po drugie, leasing nie zrujnuje budżetu firmy

W przeciwieństwie do tradycyjnego kredytu bankowego leasing jest bardzo opłacalny pod względem podatkowym. W przypadku leasingu operacyjnego przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu wszystkie comiesięczne raty leasingu oraz opłatę wstępną. W tego typu umowie obowiązek amortyzacji spoczywa na firmie leasingowej i to ona jest pełnoprawnym właścicielem np. pojazdu przez cały okres trwania umowy. Decydując się na leasing, możemy więc zainwestować sprzęt lub samochód nie tracąc na tym dużo gotówki.

Po trzecie, atrakcyjne warunki umowy

Dwuletnia umowa, wysokość comiesięcznych rat dopasowana do możliwości finansowych leasingobiorcy – na takie warunki możemy liczyć w przypadku zdecydowania się na podpisanie umowy z leasingodawcą. To jednak nie wszystko. Większość renomowanych firm wyspecjalizowanych w udzielaniu leasingu posiada pakiet atrakcyjnych dodatków. Liczne współprace z towarzystwami ubezpieczeniowymi owocują korzystnymi ofertami ubezpieczeń OC, assistance lub ochrony prawnej dla przedsiębiorcy. Leasing umożliwia finansowanie na kilometry lub sezonowy harmonogram rat – dla rolników, budowlańców i logistyków.

Poprzedni artykuł

Wiertarka do metalu – jaką wybrać?

Następny artykuł

Wypożyczalnia samochodów – co musisz wiedzieć, zanim wynajmiesz auto?

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *