Filtry do koparek

Każda osoba, która posiada własny samochód czy chociażby sprzęt ogrodowy wie jak ważna jest systematyczna wymiana części eksploatacyjnych. Nie inaczej jest w przypadku koparek jak i sprzętu budowlanego w ogóle, o czym wielu użytkowników często niestety zapomina.

Olej do koparek – jak często wymieniać?

Tak jak we wspomnianym samochodzie, tak w koparkach zużywają się części eksploatacyjne, w tym także olej i filtr oleju. To od oleju w głównej mierze zależy jak sprawnie działać będzie maszyna – to on odpowiada za smarowanie całego układu i chroni go przed zatarciem. Właściwości oleju słabną jednak z czasem i konieczna jest jego wymiana.

Zakłada się, iż po 1000-2000 motogodzinach, czyli godzinach pracy maszyny budowlanej, powinno zmieniać się olej. Praca koparki na starym oleju skutkować będzie systematycznym spadkiem wydajności – co w dużej mierze przekłada się na straty czasu i co za tym idzie również pieniędzy. Stary olej w negatywny sposób oddziaływał będzie także na filtr oleju – będzie się on łatwiej zapychał i gorzej filtrował będzie zabrudzenia.

Czy i kiedy należy wymieniać filtry oleju do koparek?

Filtr oleju jest równie istotny jak sam olej i wymieniany powinien być wraz z olejem, by zachować pełną wydajność układu. Filtry do koparek i minikoparek to również elementy eksploatacyjne, które zużywają się wraz z upływem czasu. Ulegają one zanieczyszczeniu i po prostu się zapychają, przez co drastycznie zmniejsza się ich wydajność i przestają pełnić swoją rolę.

Nawet najdroższy i najlepszy jakościowo olej nie będzie w stanie spełniać prawidłowo swojej roli wtedy, gdy w koparce czy innym sprzęcie budowlanym zamontowany będzie stary i zużyty filtr oleju. Podobnie sprawa ma się z zużytym olejem, który bardzo szybko zanieczyści nowy filtr i doprowadzi do spadku wydajności sprzętu budowlanego – a w skrajnych sytuacjach do kosztownej i czasochłonnej awarii. Dlatego tak ważne jest, by nie zaniedbywać sprzętu budowlanego i przeprowadzać wymiany olejów, filtrów i innych elementów eksploatacyjnych wedle zaleceń producenta.

Read Previous

Przyciemnianie szyb – czy warto to robić?

Read Next

Wysyłanie paczki za granicę krok po kroku

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *