Ile kosztuje wymiana akumulatora w serwisie?

Wiele osób myśli, że nie stać ich na jeżdżenie z każdym problemem do serwisu. Tymczasem wymiana akumulatora wcale nie musi być droga.

Zacznijmy od tego, ile kosztuje wymiana lub ładowanie akumulatora we własnym zakresie. Zapewne wiele osób odpowie – nic, tylko trochę czasu. Dla większości jednak nie jest to wcale proste, tym bardziej, że tak naprawdę przeciętny użytkownik samochodu nie posiada w domu multimetru ani dobrego prostownika czy ładowarki. Oprócz tego należy wiedzieć, jak poprawnie zmierzyć napięcie rozruchowe oraz co oznaczają wskazania miernika prądu. O możliwości podtrzymania napięcia
w układzie elektrycznym podczas wymiany w warunkach garażowych nie ma nawet co marzyć.

Przejdźmy jednak do rzeczy. Otóż sprawdziliśmy ceny w warsztatach specjalizujących się w wymianie akumulatorów, oznaczonych logo Battery Point. Okazuje się, że taka usługa, obejmująca sprawdzenie układu elektrycznego oraz stanu akumulatora wraz z ewentualną wymianą kosztuje już od 30 zł. Czy warto w takim razie „brudzić sobie ręce” i dźwigać 14-kilogramowy ciężar? Na to pytanie każdy odpowie sobie sam, ale stosunek inwestycji czasu i środków skłania do wymiany akumulatora w warsztacie.

Wiele nowoczesnych samochodów wymaga z kolei podtrzymania napięcia podczas wymiany akumulatora. Jest to spowodowane występowaniem urządzeń elektronicznych, systemów bezpieczeństwa aktywnego oraz czujników. Odłączenie akumulatora w takim pojeździe może spowodować utratę kontroli przez jednostkę sterującą, a to z kolei awarię, której usuniecie byłoby już o wiele bardziej kosztowne. W niektórych samochodach wymagana jest dodatkowo adaptacja akumulatora przez urządzenie diagnostyczne. Koszt takiej operacji wynosi w granicach 100-120 zł, ale z pewnością uchroni nas przed niechcianą awarią i wyjazdem do warsztatu na lawecie.

Inter Cars to największy importer i dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych oraz innych pojazdów użytkowych w Europie Środkowo – Wschodniej.

Dysponuje ponad 250 punktami sprzedaży co zapewnia szybkości i dostępność logistyczną wszystkich towarów i usług. W projekty Inter Cars wchodzą m.in.:

Battery Point – platforma, na której znajdziesz najlepszy akumulator dla Twojego samochodu i umówisz się na profesjonalną wymianę w najbliższym warsztacie.

Motointegrator to wyszukiwarka serwisów samochodowych i usług motoryzacyjnych dla kierowców. Narzędzie promocji i komunikacji z klientem dedykowane warsztatom. Z Motointegrator.com współpracuje ponad 14 500 warsztatów w 8 krajach w Europie, w tym 10 000 warsztatów w całej Polsce.

Read Previous

Awaria akumulatora? Nie daj się zaskoczyć zimie!

Read Next

Dlaczego warto zainwestować w powiększony zbiornik paliwa?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *