Instalacja pakietu mocy – 5 możliwości zwiększenia mocy samochodu

Wiele osób decyduje się na chiptuning. Okazuje się jednak, że to nie jedyna możliwość, na jaką możesz się zdecydować, jeśli chcesz zwiększyć moc swojego samochodu. Nie tylko nie jedyna, ale przy tym nawet mniej skuteczna od drugiej, czym ona jest? To instalacja pakietu mocy, w której dochodzi do wymiany kilku ważnych elementów odpowiadających za moc w danym pojeździe.

  1. Instalacja pakietu mocy – co możesz wymienić?
  2. Komu zlecić instalację pakietu mocy?

Instalacja pakietu mocy - 5 możliwości zwiększenia mocy samochodu

Tuning samochodów powinien być wykonywany przez profesjonalistów, którzy doskonale znają się na tym, co robią. Tylko wtedy masz pewność, że części tuningowe będą wysokiej jakości, ponadto przetrwają długi czas eksploatacji. Pamiętaj, że profesjonaliści mogą przeprowadzić tuning samochodów luksusowych, jak i tych nieco tańszych i starszych! Każdy więc może skorzystać z tej oferty!

Instalacja pakietu mocy – co możesz wymienić?

Chodzi tutaj o to, aby wymienić słabe, seryjne podzespoły na nowe, mocniejsze! Wydajniejsze części tuningowe sprawią, że Twój samochód uzyska nawet dwa razy większą moc!

  1. Wydajniejsza turbina – pierwszy, ważny element instalacji pakietu mocy. Profesjonaliści świadczący między innymi tuning samochodu marki BMWwymieniają seryjną turbinę na hybrydową lub seryjną, ale z auta o większej mocy, co przełoży się automatycznie na lepsze osiągi.
  2. Układ wtryskowy – jego modyfikacja może doprowadzić do sporego zwiększenia mocy. Wymienia się tutaj głównie pompy niskiego i wysokiego napięcia.
  3. Układ wydechowy – wymiana na nowe, również wydajniejsze od seryjnych wydechy. Często profesjonalne firmy oferujące tuning BMW, czy aut innych marek stawiają także na układy wydechowe customowe.
  4. Intercooler – prawdopodobnie najważniejszy aspekt instalacji pakietu mocy. Bez wymiany intercoolera na wydajniejszy nie ma możliwości modyfikować pozostałych podzespołów
  5. Układ dolotowy – jego wymiana również jest konieczna. Wybiera się go indywidualnie do danego pojazdu.

Komu zlecić instalację pakietu mocy?

Wymienione powyżej to najważniejsze elementy instalacji pakietu mocy, ale nie jedyne. Sklep tuningowy ma więcej części, w które możesz zainwestować. Pamiętaj jednak, aby korzystać z usług profesjonalistów zarówno przy zakupie części, jak i przy ich wymianie. Stawiaj na doświadczony zespół specjalistów, który doskonale wie, co powinien zrobić z Twoim autem. Przykładem takiej firmy jest Gransport – wysoka jakość usług w rozsądnych cenach!

Read Previous

Magazyny samoobsługowe – największe korzyści dla klientów prywatnych

Read Next

Jak wybrać dobry warsztat samochodowy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *