Jak poradzić sobie z brudną podłogą w garażu?

Czyszczenie podłogi w garażu nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, że narażona jest ona na wnikanie różnorodnych olejów i smarów. Na szczęście dzięki systematycznej konserwacji podłogi, będzie można znacząco wydłużyć jej żywotność. Aby nie spędzać w garażu całego dnia na sprzątaniu warto jak najszybciej postawić na porządne maszyny czyszczące, które samodzielnie wykonają za nas większość pracy.

Jak poradzić sobie z betonowymi podłogami?

W garażach bardzo często można spotkać betonowe podłogi, które należy odpowiednio zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem wody i różnorodnych cieczy oleistych. W tym celu warto skorzystać z pomocy specjalnego impregnatora. Betonowe posadzki najlepiej czyścić maszynami czyszczącymi, które opierają się głównie na wodzie.

Przy większych zabrudzeniach pomóc mogą również detergenty o neutralnym pH. Przed nałożeniem roztworu czyszczącego albo wody należy oczywiście dokładnie zamieść podłogę. Dzięki porządnej szczotkownicy można błyskawicznie pozbyć się brudu, kurzu i wszelkich zanieczyszczeń.

maszyna czyszcząca

Jakie maszyny czyszczące do podłóg wybrać?

Jednym z najważniejszych elementów organizacji pracy w trakcie sprzątania garaży jest oczywiście dobranie odpowiednich maszyn czyszczących do wielkości mytych powierzchni. Wydajność danego urządzenia przekłada się nie tylko na skuteczność czyszczenia, ale również na czas wykonania prac sprzątających. Wybierając nowy sprzęt warto więc zwrócić uwagę na to, ile m2 jesteśmy w stanie umyć w przeciągu jednej godziny.

Warto zwracać uwagę przede wszystkim na szerokość czyszczenia i szerokość zbierania. Przy wielkopowierzchniowych garażach najlepiej postawić na przemysłowe maszyny czyszcząco-szorujące (automaty), które poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami. Najlepsze urządzenia mogą pochwalić się wydajnością pracy nawet na poziomie 6000 m2/h. Warto zwracać uwagę również na system dozowania substancji chemicznych.

Jak poradzić sobie z rdzą?

Dla wielu osób najtrudniejszym zadaniem jest poradzenie sobie z rdzą. Plamy tego typu najłatwiej jest usunąć za pomocą soku z cytryny albo zwykłego octu. Taki roztwór należy wylać na plamę i odczekać około 5 minut. W sklepach branżowych można znaleźć również specjalne środki do usuwania rdzy. Kwasu i octu w żadnym wypadku nie można używać na posadzki epoksydowe. Przy takich powierzchniach najlepiej sprawdzi się dobra maszyna czyszcząca do podłóg.

Jakie maszyny czyszczące do małego garażu?

Jeżeli chodzi o domowe garaże, to warto postawić na kompaktowe maszyny szorująco zbierające, które charakteryzują się niewielkim promieniem skrętu (najlepiej poniżej 115 cm). Maszyny do mycia podłóg są bardzo zwrotne, dzięki czemu będzie można dokładnie wyczyścić podłogi blisko ścian. Dobra maszyna czyszcząca do niewielkich garaży powinna mieć solidny zbiornik o pojemności około 65 litrów i porządną ssawkę. Aby przywrócić do życia nawet bardzo zaniedbane podłogi należy dopasować do maszyny odpowiedniej twardości pady czyszczące. Jeżeli dobierzemy złe pady, to niestety możemy szybko zniszczyć podłogę. Najbezpieczniejszym wyborem są zielone, niebieskie i czerwone pady.

Sprawdź maszyny do mycia podłóg z cennymi poradami.

Poprzedni artykuł

Czym jest blokada alkoholowa? Kiedy się ją stosuje?

Następny artykuł

Awaria auta – jakie podjąć działania?

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *