Jak utrzymać samochód w czystości posiadając dzieci?

Dla wielu osób czysty samochód i małe dzieci to połączenie przypominające oksymoron. Czy jednak istnieje możliwość aby posiadać czyste auto i przewozić nim codziennie dzieci? Na to pytanie odpowiemy w poniższym artykule.

Jak utrzymać samochód w czystości posiadając dzieci?

Każdy rodzic bardzo dobrze wie jak problematyczne jest posiadanie czystego samochodu, kiedy trzeba go używać do przewożenia dzieci. Nasze pociechy posiadają zazwyczaj ponadprzeciętne zdolności do przyciągania różnego rodzaju zabrudzeń. Czy to poprzez okruszki lub sos z jedzenia, czy też w postaci błota naniesionego na butach. Nawet jako najbardziej odpowiedzialni rodzicie nie zawsze będziecie jednak w stanie skutecznie walczyć z tego rodzaju problemem-dzieci mogą ubrudzić tapicerkę nawet nieumyślnie. Postaramy się jednak przedstawić wam kilka sprawdzonych sposobów na to, w jaki sposób jak najdłużej utrzymać wnętrze samochodu w czystości i jak zapobiegać nieodwracalnym zabrudzeniom.

Zacznijmy od środków zapobiegawczych, jakie pozwolą ograniczyć ryzyko zabrudzenia tapicerki w samochodzie. W tym celu polecamy unikać spożywania wraz z dziećmi fastfoodów, lodów czy też innych cukierków. Zaleca się również unikania kolorowych napoi-te po wylaniu kleją się i tworzą trudne do usunięcia plamy. Jeżeli zatem chcemy dać dziecku coś do picia w samochodzie to najlepiej, aby była to woda. W przypadku jedzenie polecamy wręczyć dziecku paluszki lub kukurydziane chrupki. Mimo że te produkty się kruszą w miarę łatwo wyczyścimy z nich samochód przy użyciu odkurzacza.

Czysty samochód? Liczy się systematyczność!

Drugim kluczem do utrzymania samochodu w czystości, gdy podróżują z nami dzieci jest systematyczność w sprzątaniu. Chodzi tutaj o to, aby nie doprowadzić pojazdu do stanu, w którym jego wyczyszczenie będzie zwyczajnie zbyt trudne lub praktycznie niemożliwe. W tym celu starajcie się po każdej jeździe wyrzucać zebrane w samochodzie śmieci. Pamiętajcie też, aby unikać pozostawiania w samochodzie zbędnych przedmiotów. Im mniej rzeczy znajduje się we wnętrzu pojazdu tym czystszy on będzie. Wychodząc z samochodu zabierajcie ze sobą torbę, plecak czy też wierzchnią odzież. Jeżeli jakieś przedmioty koniecznie muszą być zawsze pod ręką w samochodzie to najlepiej będzie umieścić je w bagażniku tak, aby wizualnie nie szpeciły wnętrza samochodu.

Jeżeli jesteśmy już przy systematyczności to pamiętajcie również, aby wyznaczyć sobie przynajmniej dwa dni w miesiącu, kiedy postaracie się o bardziej gruntowne czyszczenie samochodu. Niech to będzie na przykład jakaś wolna sobota. Wtedy to bez problemu odkurzycie wnętrze, wyczyścicie gumowe dywaniki i odświeżycie kokpit i tapicerkę.

Zainwestuj w dywaniki i pokrowce do samochodu

Ostatnim krokiem, jakim należy podjąć w celu utrzymania samochodu w czystości, gdy podróżuje się z dziećmi jest inwestycja w pokrowce samochodowe. Jak wspominaliśmy we wstępie nawet najgrzeczniejsze dzieci mogą czasem przypadkowo zabrudzić tapicerkę czymś, co będzie praktycznie niemożliwe do usunięcia. Montując jednak pokrowce samochodowe zyskujemy pewność, że nawet w przypadku takiej sytuacji nic złego się nie stanie. Pokrowce można bowiem zawsze ściągnąć i oddać do prania chemicznego lub też w najgorszym wypadku wymienić je na nowy model.

Jak zatem widzicie utrzymanie samochodu w czystości w przypadku osób posiadających dzieci jest jak najbardziej możliwe. Liczy się tutaj głównie systematyczność w sprzątaniu, unikanie sytuacji, które mogą prowadzić do zabrudzeń oraz inwestycja w pokrowce samochodowe. Trzeba pamiętać, że czysty samochód to nie tylko chluba rodziny, ale również dużo przyjemniejsze podróżowanie.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Jak przygotować auto na nadejście wiosny?

Następny artykuł

Skup aut – dlaczego warto?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments