Jak wybrać samochód dla młodego kierowcy?

Zdany egzamin na prawa jazdy to symboliczne pasowanie na kierowcę. Jednak otrzymanie stosownego dokumentu jest dopiero wstępem do świata niepisanych praw i zasad, jakie panują na polskich drogach. Im szybciej młody kierowca włączy się do ruchu ulicznego, tym lepiej. Toyota w Warszawie to marzenie niejednego debiutanta, które warto zrealizować.

Własne cztery kółka

Specjaliści są zgodni, im szybciej zaczniemy jeździć po uzyskaniu stosownych uprawnień, tym lepiej. Nie stracimy płynności w wykonywaniu wszystkich ruchów za kierownicą. Zwlekając z prowadzeniem pojazdu niepotrzebnie nabawimy się lęków i fobii przed włączeniem się w ruch uliczny bez towarzysza na bocznym siedzeniu. Niektórzy kierowcy tam bardzo przywykli do obecności instruktora, że jeżdżąc samodzielnie wolą, kiedy ktoś towarzyszy im z prawej strony. Nie każdy debiutujący kierowca może liczyć na własny samochód, otrzymany w prezencie u progu dorosłości. Zwykle trzeba na niego zapracować lub wziąć kredyt. Ten ostatni jest sporym wyzwaniem dla osób o niskich lub nieregularnych dochodach.

Toyota w Warszawie dla debiutanta

Spośród wielu marek samochodów auta dalekowschodnie cieszą się sporym zainteresowaniem u nowicjuszy. Wynika to głównie z faktu, iż ośrodki WORD i egzaminacyjne w większości kraju bazują na flocie toyoty i hyundaya. Są to więc marki, które można było dobrze poznać pod maską i podczas wielu godzin jazd na placu manewrowym oraz w mieście. Zalet takiego wyboru jest sporo. Kompaktowa toyota w Warszawie ma przewagę nad samochodami o wielkich gabarytach. Łatwo nią manewrować oraz parkować nawet tam, gdzie jest niewiele miejsca. Uchodzi za samochód bardzo sprawny technicznie, więc mało prawdopodobne, że młody kierowca będzie z nim częstym bywalcem warsztatów samochodowych.

Cierpliwość popłaca

Mimo, że młodość to niecierpliwość, kupując pierwszy samochód warto poczekać na właściwą ofertę. Nie ma sensu ustalać sobie konkretnego terminu, kiedy pojawimy się na drodze z własnym wozem. Auto należy wybierać pod kątem jego stanu technicznego, mniej sugerując się rocznikiem. Musi mieć udokumentowaną książeczką serwisową  lub znaną historię. Debiutant szos nie powinien szukać auta sprowadzanego okazyjnie z zagranicy. Wiele z nich to prawdziwe zagadki, dotyczące różnych części zamiennych. Mogą zaskoczyć nawet wytrawnego kierowcę a co dopiero osobę bez doświadczenia. Ponadto auta z Niemiec, Belgii lub Francji bardzo często są pojazdami flotowymi, czyli mocno wyeksploatowanymi. Dobrym rozwiązaniem jest szukanie toyoty w Warszawie od osoby prywatnej. Z pewnością będzie w lepszym stanie.

Początkujący kierowca zwykle nie jest jeszcze w stanie podołać wielu wydatkom, związanym z samochodem. Dlatego lepiej zainwestować w auto z niewielkim silnikiem. Auta o większej pojemności są droższe w utrzymaniu. Cena za ubezpieczenie OC również będzie proporcjonalnie wyższa.

Poprzedni artykuł

Sprawne reflektory – zadbaj o bezpieczeństwo na drodze!

Następny artykuł

Jak sprzedać samochód? O czym trzeba pamiętać?

Komentarz:

  • Toyota w dalszym ciągu charakteryzuje się doskonałą bezawaryjnością. Bardzo dobre auto dla początkującego kierowcy. Minusem marki to to, że trzymają cenę, zwłaszcza dobrze zachowane egzemplarze z rynku wtórnego.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *