Jak zaoszczędzić na wymianie akumulatora?

Kupić akumulator tańszy czy droższy, markowy a może tzw. no-name? Wymieniać go samemu czy w serwisie? Te wszystkie pytania zadajemy sobie, kiedy musimy wymienić akumulator i nie chcemy przepłacić.

Gwarancja akumulatora wynosi zwykle od 2 do 4 lat. Podstawowym sposobem, aby zaoszczędzić na wymianach jest więc właściwe dbanie o jego stan i poziom naładowania. Oznacza to, że powinniśmy sprawdzać akumulator przynajmniej raz, a najlepiej dwa razy w roku za pomocą miernika lub przeprowadzić jego diagnostykę w profesjonalnym serwisie. Dzięki temu poznamy nie tylko stan naszej baterii, ale również upewnimy się, czy nie ma problemu z rozrusznikiem lub innym urządzeniem, które może ją rozładowywać. Odpowiednio doładowywany akumulator może wytrzymać nawet od 7 do 9 lat.

Akumulator markowy czy no-name?

Odpowiedź na to pytanie można uzyskać, porównując ceny, np. na stronie www.batterypoint.pl. Wówczas okaże się, że różnice pomiędzy akumulatorami zbliżonej jakości od znanych producentów, a tymi mniej popularnymi wcale nie są duże. Wybierając akumulator Varty, Boscha, Exide itp. zyskujemy gwarancję jakości i niezawodności kupowanego produktu. Są to również marki bardzo często stosowane przy pierwszym montażu na linii produkcyjnej samochodów.

Wymieniać akumulator samemu czy w serwisie?

Samodzielna wymiana akumulatora kojarzy się zwykle z czynnością stosunkowo prostą i przede wszystkim tanią. Czy jednak na pewno? Należy wówczas sprawdzić parametry takie jak: pojemność akumulatora, napięcie rozruchowe, sposób mocowania, biegunowość i wymiary. Jeśli się pomylimy, czekają nas wysokie koszty. Z kolei wymiana akumulatora w samochodzie z bogatym wyposażeniem, systemami bezpieczeństwa i czujnikami wymaga podtrzymania napięcia, by uchronić nas przed błędami elektroniki oraz jednostki sterującej. Ponadto montaż akumulatora w najnowszych samochodach często wymaga adaptacji przy wykorzystaniu urządzenia diagnostycznego. Nie wspominając już o problemach technicznych, związanych z wymontowaniem akumulatora.

Wniosek nasuwa się sam. Najbezpieczniej i najoszczędniej jest wymienić akumulator w profesjonalnym serwisie.

 Inter Cars to największy importer i dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych oraz innych pojazdów użytkowych w Europie Środkowo – Wschodniej.

Dysponuje ponad 250 punktami sprzedaży co zapewnia szybkości i dostępność logistyczną wszystkich towarów i usług. W projekty Inter Cars wchodzą m.in.:

Battery Point – platforma, na której znajdziesz najlepszy akumulator dla Twojego samochodu i umówisz się na profesjonalną wymianę w najbliższym warsztacie.

Motointegrator to wyszukiwarka serwisów samochodowych i usług motoryzacyjnych dla kierowców. Narzędzie promocji i komunikacji z klientem dedykowane warsztatom. Z Motointegrator.com współpracuje ponad 14 500 warsztatów w 8 krajach w Europie, w tym 10 000 warsztatów w całej Polsce.


Materiał Reklamowy

Zgodnie z ustawą z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe. Art. 36 ust. 3 Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę, grafiki lub logotypu.

Read Previous

Gdzie można kupić części do silników cummins?

Read Next

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem… słupa oświetleniowego

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *