Jak zaoszczędzić na wymianie akumulatora?

Kupić akumulator tańszy czy droższy, markowy a może tzw. no-name? Wymieniać go samemu czy w serwisie? Te wszystkie pytania zadajemy sobie, kiedy musimy wymienić akumulator i nie chcemy przepłacić.

Gwarancja akumulatora wynosi zwykle od 2 do 4 lat. Podstawowym sposobem, aby zaoszczędzić na wymianach jest więc właściwe dbanie o jego stan i poziom naładowania. Oznacza to, że powinniśmy sprawdzać akumulator przynajmniej raz, a najlepiej dwa razy w roku za pomocą miernika lub przeprowadzić jego diagnostykę w profesjonalnym serwisie. Dzięki temu poznamy nie tylko stan naszej baterii, ale również upewnimy się, czy nie ma problemu z rozrusznikiem lub innym urządzeniem, które może ją rozładowywać. Odpowiednio doładowywany akumulator może wytrzymać nawet od 7 do 9 lat.

Akumulator markowy czy no-name?

Odpowiedź na to pytanie można uzyskać, porównując ceny, np. na stronie www.batterypoint.pl. Wówczas okaże się, że różnice pomiędzy akumulatorami zbliżonej jakości od znanych producentów, a tymi mniej popularnymi wcale nie są duże. Wybierając akumulator Varty, Boscha, Exide itp. zyskujemy gwarancję jakości i niezawodności kupowanego produktu. Są to również marki bardzo często stosowane przy pierwszym montażu na linii produkcyjnej samochodów.

Wymieniać akumulator samemu czy w serwisie?

Samodzielna wymiana akumulatora kojarzy się zwykle z czynnością stosunkowo prostą i przede wszystkim tanią. Czy jednak na pewno? Należy wówczas sprawdzić parametry takie jak: pojemność akumulatora, napięcie rozruchowe, sposób mocowania, biegunowość i wymiary. Jeśli się pomylimy, czekają nas wysokie koszty. Z kolei wymiana akumulatora w samochodzie z bogatym wyposażeniem, systemami bezpieczeństwa i czujnikami wymaga podtrzymania napięcia, by uchronić nas przed błędami elektroniki oraz jednostki sterującej. Ponadto montaż akumulatora w najnowszych samochodach często wymaga adaptacji przy wykorzystaniu urządzenia diagnostycznego. Nie wspominając już o problemach technicznych, związanych z wymontowaniem akumulatora.

Wniosek nasuwa się sam. Najbezpieczniej i najoszczędniej jest wymienić akumulator w profesjonalnym serwisie.

 Inter Cars to największy importer i dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych oraz innych pojazdów użytkowych w Europie Środkowo – Wschodniej.

Dysponuje ponad 250 punktami sprzedaży co zapewnia szybkości i dostępność logistyczną wszystkich towarów i usług. W projekty Inter Cars wchodzą m.in.:

Battery Point – platforma, na której znajdziesz najlepszy akumulator dla Twojego samochodu i umówisz się na profesjonalną wymianę w najbliższym warsztacie.

Motointegrator to wyszukiwarka serwisów samochodowych i usług motoryzacyjnych dla kierowców. Narzędzie promocji i komunikacji z klientem dedykowane warsztatom. Z Motointegrator.com współpracuje ponad 14 500 warsztatów w 8 krajach w Europie, w tym 10 000 warsztatów w całej Polsce.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Article Rating

Read Previous

Gdzie można kupić części do silników cummins?

Read Next

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych z wykorzystaniem… słupa oświetleniowego

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments