Jaki program diagnostyczny do samochodu wybrać? 3 Porady eksperta

W sytuacji, w której na zestawie wskaźników wyświetli się jakakolwiek kontrolka, znacząca część kierowców udaje się do autoryzowanego salonu lub zaprzyjaźnionego mechanika, w celu wykrycia przyczyny usterki. To błąd. Zamiast wydając kilkadziesiąt, a niekiedy nawet kilkaset złotych na tego typu usługę, wystarczy zaopatrzyć się w specjalny program do diagnostyki samochodu. Taki program do diagnostyki auta pozwala na szybkie i wygodne wykrycie usterki, a w wielu przypadkach również na wykasowanie błędu. Jaki program diagnostyczny wybrać? Oto garść przydatnych wskazówek na ten temat.

Program do diagnostyki samochodu na Androida

Bardzo dużą popularnością wśród polskich kierowców cieszy się program do diagnostyki samochodu na Androida, jakim jest SDPROG. Ten program do diagnostyki jest dostępny również na iPhone’a. Aby móc z niego korzystać, należy zaopatrzyć się w klucz aktywacyjny. Stanowi to gwarancję opieki producenta, legalności oprogramowania oraz bezpłatnych aktualizacji. SDPROG jest w stanie odczytywać błędy silnika oraz sugerować w większości przypadków możliwe przyczyny wystąpienia usterki. W czasie rzeczywistym prezentuje on parametry, takie jak pozycja przepustnicy, temperatura cieczy chłodzącej, obroty, prędkość czy temperatura powietrza wlotowego. Wymaga on interfejsu diagnostycznego OBD2 oraz kompatybilnego pojazdu wyposażonego w system OBD2. Program współpracuje z telefonami Android i Apple IOS oraz PC Windows 7 oraz 8. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

Program do diagnostyki samochodowej na laptopa

Jaki program do diagnostyki samochodu OBD2 sprawdzi się najlepiej? Godnym polecenia programem do diagnostyki samochodowej na laptopa jest MaxiEcu. To profesjonalne oprogramowanie diagnostyczne umożliwiające pełne skanowanie większości podzespołów pojazdu, takich jak silnik, skrzynia biegów czy ABS. Oprogramowanie to ma charakter modułowy, co oznacza, że użytkownik zakupić może wyłącznie moduł dla 1 wybranej marki lub wszystkich. Godna polecenia jest w szczególności wersja Full. Co warto wiedzieć na temat tego programu? Jest on niezwykle prosty w instalacji i intuicyjny w obsłudze. Zainstalować można go zarówno na klasycznym komputerze PC, jak i laptopie. Program do diagnostyki samochodów oferuje znacznie większe możliwości niż programy bazujące na OBD2. Pozwala on zarówno na odczyt kodów i kasowanie usterek, jak i kodowanie sterowników, kasowanie inspekcji olejowych i serwisowych, pomiar poszczególnych parametrów czy wykonywanie testu elementów wykonawczych. MaxiEcu jest regularnie aktualizowany i nieustanie rozwijany. Każdy użytkownik otrzymuje dożywotnią licencję oraz 24 miesiące gwarancji. W zestawie znajduje się interfejs diagnostyczny USB Maxicu, przewód USB służący do podłączenia go do komputera oraz dostęp do systemu MaxiEcu, gdzie do pobrania jest program, licencja oraz instrukcja. Program ten działa na systemie Windows XP SP3, Vista, 7, 8 lub 10 w wersjach 32 oraz 64 bitowych. Aby móc go uruchomić, wymagany jest procesor Pentium II 400 MHz lub wyższy, dostęp do Internetu, znajdujący się w zestawie interfejs MaxiEcu oraz port USB.

Program do diagnostyki samochodu po polsku

Oba wymienione powyżej programy do diagnostyki samochodowej dostępne są po polsku, co w znaczący sposób ułatwia ich użytkowanie. Oprócz tego, dostępne są również inne wersje językowe, między innymi angielska oraz niemiecka.

Poprzedni artykuł

Kosmetyki samochodowe – czy warto inwestować?

Następny artykuł

Kurs na prawo jazdy – dlaczego najtańszy nie będzie najlepszy?

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *