Jaki wideorejestrator będzie najlepszy?

Gdy stoisz przed wyborem odpowiedniej kamery samochodowej, to z pewnością szukasz modelu, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Powinniśmy zatem zastanowić się, aby wybrać jak najlepszą opcję z możliwych. Jakie ciekawe rozwiązania znajdziemy w kamerach samochodowych? Podpowiemy, co dobry rejestrator jazdy powinien posiadać.

Dwie kamery w jednym zestawie

Najczęstszy wybór wśród kierowców pada na pojedynczą kamerę samochodową. Jednak obecnie wielu producentów oferuje zestawy, które posiadają jeden rejestrator do zamontowania z przodu pojazdu w środku, a drugi montuje się zazwyczaj z tyłu. Tylna kamera to oczywiście kamera cofania, instalowana w ramce tablicy rejestracyjnej lub w zderzaku. Urządzenie zamontowane z tyłu można zintegrować z wideorejestratorem w środku pojazdu poprzez bezprzewodowy zestaw. Nie będziemy musieli martwić się okablowaniem i skomplikowanym podłączeniem sprzętu, gdy zdecydujemy się na wersję przewodową. Kamera cofania umożliwia przeprowadzenie bezpiecznego manewru cofania oraz parkowania.

Systemy ostrzeżeń i zabezpieczenia w razie wypadku

Podczas wypadku lub kolizji na drodze jesteśmy zmuszeni do wykonania gwałtownych manewrów oraz szybkiej reakcji. W trakcie takich zdarzeń należy odpowiednio się zabezpieczyć. Duża ilość rejestratorów jazdy wyposażone zostały w czujnik wstrząsów G-Sensor, który wyrywa przeciążenia. Nagranie przed jak i po wypadku zostaje odpowiednio zabezpieczone przed usunięciem i nadpisaniem. Dlatego nagrany film będzie stanowił dowód w sprawie i pozwoli prawidłowo wskazać winnego. Czujnik ten jest z pewnością dobrym rozwiązaniem i pomaga dzięki temu rozwiązać drogowe spory. Oprócz tego kamery samochodowej mogą pochwalić się szeregiem systemów ostrzeżeń. Informują nas m.in. o fotoradarach, przekroczonej prędkości, przeszkodach na drogach, niekontrolowaną zmianą pasa ruchu, czy korkach.

Kamera samochodowa z nawigacją

Nowsze modele kamer samochodowych posiadają wbudowany moduł GPS. Nie musimy zatem wybierać kolejnego, osobnego urządzenia lub korzystać z telefonu komórkowego. Oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale i miejsce wewnątrz samochodu na kokpicie. Nawigacja bez problemu poprowadzi do wyznaczonego celu, zapisze trasę, skontroluje prędkość, czy zapisze przemierzoną trasę. To rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy przebywają dużą ilość czasu w drodze, jadąc długie kilometry. SmartCams – kamery samochodowe to odpowiedni wybór urządzeń, gdzie zyskasz jakość, ale także i atrakcyjne dodatki. Z pewnością warto kupić tego typu sprzęt poprzez sklepy internetowy, jeśli zależy nam na oszczędności czasu, ale i wygodzie.

źródło zdjęcia: freepik.com

Poprzedni artykuł

Co podwyższa koszt OC?

Następny artykuł

Co zrobić z zaschniętym piórem? Czy da się je odratować?

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *