Jakie modele opon letnich proponuje Hankook?

Hankook to nie tylko producent opon do masowo sprzedawanych samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych, doskonale rozpoznawalny na całym świecie. Koncern aktywnie uczestniczy także we wspieraniu tych, którzy mają znacznie większe wymagania wobec ogumienia niż standardowi posiadacze aut, czyli kierowców rajdowych.

Owocne powiązania ze światem sportu

Współpraca ze światem sportu samochodowego prowadzi do stałego poszukiwania coraz lepszych, bezpieczniejszych i bardziej zaawansowanych technologicznie rodzajów opon. Historia zmieniającej się dynamicznie oferty tego koreańskiego dostawcy pokazała, że można z sukcesem importować niektóre koncepcje technologiczne z opon wyścigowych do tych, które są dostępne masowo.

Marka Hankook istnieje na rynku nieprzerwanie od początku lat 40. ubiegłego stulecia. Początkowo firma nosiła inną nazwę – obecna znaczy w języku koreańskim „Korea Południowa”. Na dzień dzisiejszy wspomniane przedsiębiorstwo lokuje się na siódmym miejscu w skali światowej, jeżeli chodzi o wielkość produkcji oraz sprzedaży opon.

Tradycyjnie, typem ogumienia, które jest przeznaczone do bardziej intensywnej i dynamicznej jazdy są opony letnie. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym modelom tego typu produktów, jakie ma do zaproponowania Hankook dla samochodów osobowych:

Hankook Ventus

Ten model opon letnich Hankook – to coś dla prawdziwych miłośników szybkiej jazdy. Jest to ogumienie z najwyższej półki – klasy premium.

Indeks prędkości wynosi tutaj 300 km/h, czyli najwyższe możliwe oznaczenie – Y. Niezwykle nowoczesna mieszanka, wykorzystana do produkcji tych opon, nosząca nazwę Aqua Pine powstała na bazie żywic i olejów roślinnych. Gwarantuje to stabilność kształtu bieżnika. Jak twierdzi wielu, którzy jeździli już na tych oponach – przyczepność modeli z rodziny Ventus nie ma sobie równych (także na mokrej drodze).Hankook Ventus

Hankook Kinergy Eco

Czasy, gdy Azjaci mieli nam do zaproponowania wyłącznie towary bardzo niskiej jakości – minęły już najprawdopodobniej całkowicie. Opony letnie Hankook Kinergy Eco to propozycja dla osób, które preferują spokojny styl jazdy. Jest to bardzo dobre ogumienie klasy średniej.

Zdecydowano się zastosować bieżnik o rzeźbie asymetrycznej, składający się z czterech rowków o ciekawej i nowatorskiej konstrukcji. Sprawne odprowadzanie wody to podstawowa sprawa, gdy chodzi o zachowanie odpowiedniego poziomu przyczepności na trudnej nawierzchni.

Hankook Kinergy Eco

Hankook Dynapro

Opony letnie Hankook Dynapro to dynamicznie rozwijająca się rodzina gum samochodowych koreańskiego dostawcy. Dzięki użyciu nowoczesnej rzeźby bieżnika – samochód, wyposażony w ten model ogumienia może śmiało ruszać nawet na bardzo błotniste i wyboiste drogi.

Auto zachowuje dobrą trakcję, a stabilna jazda nie jest już problemem. Ten typ opon jest dedykowany przede wszystkim do samochodów terenowych. O sile tego modelu świadczy też specjalne wzmocnienie boczne, które zwiększa bezpieczeństwo nawet podczas ryzykownych manewrów w bardzo wymagających warunkach pogodowych.

Historia marki Hankook to przykład bardzo drobiazgowego i starannie przygotowanego rozwoju przedsiębiorstwa – dosłownie krok po kroku. Stabilny plan, który ułożono kilkadziesiąt lat temu, powiódł się w pełni. Dziś opony z charakterystycznym logo tego producenta świadczą bardzo dobrze o możliwościach i potencjale, jaki drzemie w koreańskiej myśli technologicznej. Warto zainwestować parę złotych, by przekonać się o jakości tej produkcji podczas jazdy własnym autem.

Hankook Dynapro

Więcej o modelach opon letnich marki Hankook oraz ich cenach i opiniach dowiesz się np. na stronie sklepu SklepOpon.com

Poprzedni artykuł

Jak kupić samochód?

Następny artykuł

Tania wypożyczalnia samochodów warszawa – co warto wiedzieć?

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *