Jeep Cherokee – SUV na jakiego zasługujesz

Wyjątkowy charakter, połączenie auta osobowego i terenowego, podwyższone podwozie, przestronność, atrakcyjny wygląd, bezpieczeństwo czy komfort – to tylko część zalet aut typu SUV, które szturmem opanowały europejskie drogi. Ich popularność stale rośnie, dlatego też stanowią główny segment największych koncernów samochodowych. Wybór nie jest prosty, więc podpowiadamy – dlaczego Jeep Cherokee to SUV na jakiego zasługujesz.

Jeep Cherokee – żywa legenda motoryzacji

Produkowany nieprzerwanie od 1974 roku Jeep Cherokee to amerykańska legenda motoryzacji. W Stanach Zjednoczonych szybko stał się symbolem samochodu rodzinnego, który doskonale radzi sobie w każdych warunkach. Na przestrzeni lat Jeep Cherokee ewoluował ze sportowego samochodu w auto terenowe, a następnie w SUV-a, inaczej Sport Utility Vehicle, czyli połączenie auta terenowego z luksusowym. To przedstawiciel klasy wyższej średniej, której jest jednym z najsłynniejszych reprezentantów. SUV Jeep Cherokee to już 5 generacji aut. O ile pierwsze 4 generacje wizerunkiem nawiązywały do twardej terenówki, o tyle 5. generacji, tworzonej przy pomocy Chryslera, American Motors i Fiata, zdecydowanie bliżej do miejskich aut z klasą. Charakterystyczne dla samochodu Jeep Cherokee elementy legendarnych terenówek współgrają z całością i przekonują swoją estetyką coraz szersze grono klientów.

SUV Jeep Cherokee ma od 2 do 5 drzwi oraz 5 siedzeń. Mierzy od 4200 do 4626 mm długości, od 1725 do 1904 mm szerokości oraz od 1623 do 1897 mm wysokości, przy czym masa całkowita tego pojazdu nie przekracza 2500 kg. Może także pochwalić się wyjątkowo pojemnym bagażnikiem – od 437 do 2030 litrów. Wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów, która ma aż 9 przełożeń. Rozpędzenie się do prędkości 100 km/h trwa około 7,2 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 206 km/h. Ponadto modele auta Jeep Cherokee są dostępne w Europie z silnikiem diesla z 2.2 200 KM lub benzynowym z 2.0 272 KM i pojemnością od 2 do 2.2 litrów. Pierwsze, typowo terenowe generacje tego modelu dysponowały trzydrzwiowym nadwoziem, jednak mimo zmiany na pięciodrzwiowe nadwozie samochód nie stracił na sprawności w terenie i nadal doskonale spisuje się zarówno na drogach asfaltowych, jak i podczas prób offroadowych.

Jeep Cherokee – SUV dla wymagających kierowców

Jeep Cherokee to najbardziej terenowy samochód spośród wszystkich dostępnych na rynku, kompaktowych SUV-ów. To auto wyjątkowo komfortowe i niezależne od warunków drogowych i atmosferycznych. Zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów podróżowanie autem Jeep Cherokee jest wygodne – łatwo się do niego wsiada, ma sporo miejsca wewnątrz kabiny i mimo topornego, mięsistego wręcz wrażenia, jakie sprawia, jest wyjątkowo łatwe w prowadzeniu i świetnie spisuje się nawet na niewielkich, zatłoczonych parkingach. To wszystko w połączeniu z designem tak z zewnątrz, jak i wewnątrz samochodu, sprawia, że coraz częściej sięgają po niego przedstawiciele wolnych zawodów, jak lekarze, prawnicy czy inżynierowie. Nie brak mu zwolenników także wśród osób poszukujących idealnego samochodu rodzinnego czy kierowców, którzy codziennie pokonują niełatwe odcinki drogi.

Jeep Cherokee dostępny jest wersjach wyposażenia Limited oraz Overland. Dla bardziej wymagających użytkowników istnieje także wersja Trackhawk ze zwiększonym prześwitem, kątami natarcia i zejścia, mniej podatną na uszkodzenia stylizacją czy dodatkowym trybem pracy napędu 4 × 4 ROCK.

Na uwagę zasługuje fakt, że standard wyposażenia jest bardzo wysoki – w wersji podstawowej otrzymujemy m.in. lampy FULL LED, 17-calowe, aluminiowe felgi, aktywny tempomat, a także bardzo bogaty pakiet systemów bezpieczeństwa. Najnowsza generacja samochodu Jeep Cherokee, znana także jako Jeep Cherokee KL, posiada starannie wykonane wnętrze przy użyciu wysokiej jakości materiałów, a ilość plastiku wykorzystanego do wykończenia środka została ograniczona do minimum – dodaje nasz rozmówca z firmy ADF Auto, największego autoryzowanego dealera samochodów marki Jeep w południowo-zachodniej Polsce.

Jeep Cherokee – komfort i bezpieczeństwo rodziny

Osoby poszukujące idealnego pojazdu rodzinnego typu SUV również powinny zastanowić się nad Jeepem Cherokee. To wysokie, przestrzenne auto sprawdza się w przypadku zarówno krótkich, jak i tych dłuższych podróży. Każdy z pasażerów ma wystarczającą ilość miejsca, a osoby starsze nie mają problemu z wsiadaniem do samochodu. Nie bez znaczenia jest także łatwy dostęp do tylnych siedzeń pojazdu i tym samym komfort podczas montowania fotelika czy umieszczania w nich dzieci – w Jeepie Cherokee można to robić w wygodnej pozycji. Warto zwrócić uwagę również na bezpieczeństwo, jakie gwarantuje nam Jeep Cherokee. Cherokee KL otrzymał nagrodę tytułem Best in Class, który przyznawany jest cyklicznie najbezpieczniejszym pojazdom. Już podstawowe wyposażenie oferuje nam m.in. asystenta pasa ruchu, aktywne systemy automatycznego hamowania czy monitor martwego pola wraz z radarem ruchu poprzecznego za pojazdem. Jeśli dodamy do tego jeszcze sporej pojemności bagażnik, który umożliwia bezproblemowe przewożenie wózka dziecięcego i bagaży, okazuje się, że samochód ten to auto dla całej rodziny nawet na dłuższą podróż.

Read Previous

Grzejniki podczerwieni – najlepszy system grzewczy

Read Next

Do jakich prac wykorzystywane są paleciaki?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *