Kamperem do Norwegii

Norwegia to kraj niezwykle bogaty w różnorodne krajobrazy – fiordy, jeziora, góry. Jednocześnie to kraj drogi. Podróż kamperem to dobry pomysł, aby zwiedzić ten kraj i możliwie ograniczyć wydatki.

Ceny wynajmu kampera zależą od oczekiwanego standardu i pory roku, na którą planujemy podróż. Najlepszy czas dla podróżowania po Skandynawii to czerwiec, lipiec i sierpień. Można wtedy liczyć na dobrą pogodę i długie dni. Kolejny wydatek to koszt samego podróżowania. Do Norwegii możemy się dostać przez Szwecję, Danią lub Niemcy. Promy, paliwo i opłaty za drogi będą drugim istotnym kosztem w budżecie.

Ceny kampingów w Norwegii wynoszą około 150-200 złotych za noc. W tej cenie najczęściej otrzymujemy dostęp do bogatej infrastruktury, i co najważniejsze, wody i prądu. Należy pamiętać, że podróżując przez Norwegię nie musimy korzystać z kampingów. Miejsc do tzw. nocowania na dziko jest bardzo wiele. W tym kraju w większości miejsc jest to całkowicie legalne, a ciepła woda dostępna jest często w publicznych toaletach przy drodze.

Trasę podróży kamperem do Norwegii warto zaplanować dość szczegółowo. To bardzo rozległy kraj, a odległości bywają naprawdę spore. Istniejące ogrqniczenia prędkości sprawiają, że średnia prędkość przejazdu rzadko przekracza 60 km/h.

Norwegia oferuje sporo ciekawych miejsc na południu i te rejony należą to najczęściej odwiedzanych przez turystów. Kjeragbolten, Preikestolen i Trolltunga to nazwy najczęściej odwiedzanych przez turystów skał. Zdjęcie na skraju skały znajdującej się kilkaset metrów nad przepaścią to obowiązkowa pamiątka z Norwegii. Góry wznoszą się bezpośrednio nad malowniczymi fiordami, potęgując wrażenie przewyższeń.

Kierując się dalej na północ przez Trondheim odwiedzamy mniej miast, a przekraczając koło podbiegunowe możemy w odpowiedniej porze roku liczyć na dzień polarny, podczas którego słońce nie chowa się za horyzontem przez całą dobę.

Przez Narwik lub promem z miasteczka Bodo możemy się dostać kamperem na Lofoty. Ten archipelag oferuje niezwykłe krajobrazy stromych wzniesień piętrzących się bezpośrednio w sąsiedztwie morza. Kolorowe wioski sprawiają niezwykłe wrażenie, a kamper staje się idealnym środkiem transportu i sposobem na nocowanie – baza hotelowa na Lofotach nie jest szczególnie rozwinięta, a ceny domków do wynajęcia są wysokie.

Planując podróż do Norwegii warto wyposażyć się w dobry aparat i sporo kart pamięci. Na południu i dalekiej północy możemy liczyć na piękne widoki, które warto uwiecznić także przy pomocy drona. Należy jednak pamiętać, że latanie dronem w Norwegii nie wszędzie jest prawnie możliwe. Okolice lotnisk, parki narodowe i wiele innych lokalizacji objętych jest strefami zakazującymi latania.

Trasa przez Norwegię może łączyć najbardziej znane miejsca i miasta. Oprócz najbardziej znanych skał, fiordów, warto odwiedzić ciekawe tunele i drogi znane z górskich zawijasów, jak Trasa Atlantycka, Droga Trolli i Lysebotn. Podróżując jednak zgodnie z wcześniej zaplanowaną trasą, łatwo natknąć się na niezwykłe miejsca, które nie są opisywane w przewodnikach.


Materiał Reklamowy

Zgodnie z ustawą z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe. Art. 36 ust. 3 Informujemy, że powyższy artykuł jest formą reklamy internetowej. W odróżnieniu od tradycyjnego artykułu różni go możliwość umieszczenia linku promującego dany produkt bądź usługę, grafiki lub logotypu.

Read Previous

Pomoc przy zakupie samochodu

Read Next

Konserwacja roweru na jesień i zimę

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *