Kiedy wykonywane są przeglądy serwisowe wózków widłowych?

Wózki widłowe to praktyczne i bardzo przydatne pojazdy, nic więc dziwnego, że są powszechnie używane w wielu różnego typu przedsiębiorstwach. W trosce o sprawną i bezpieczną pracę powinny być poddawane przeglądom serwisowym. Kiedy dokładnie wykonywane są tego typu przeglądy?

Czy serwis wózków widłowych wykonujemy przed rejestracją w UDT?

Przede wszystkim przeglądy serwisowe wykonywane są przed rejestracją urządzenia w Urzędzie Dozoru Technicznego. Co więcej, bez przeprowadzenia tego typu czynności nie powinno się nawet występować o rejestrację danego wózka widłowego. Dlatego warto o tym pamiętać i zadbać, by zakupione maszyny były dokładnie sprawdzone.

Badania okresowe przeprowadzane przez UDT a serwis

Warto mieć świadomość, że Urząd Dozoru Technicznego przeprowadza badania okresowe poszczególnych urządzeń. Dlatego, jeśli chcemy, aby wszystko przebiegło sprawnie i bezproblemowo, to warto zdecydować się na przegląd serwisowy posiadanych wózków widłowych, zanim zrobią to fachowcy i stwierdzą, że występują w nich jakieś nieprawidłowości.

Wymiana części i materiałów eksploatacyjnych przed serwisem

Choć opisywane maszyny świetnie sprawdzają się w powierzonych im zadaniach, to z biegiem czasu również się zużywają. Jeśli nie chcemy doprowadzić do sytuacji, w których odmówią nam posłuszeństwa, lepiej wziąć pod uwagę serwis wózków magazynowych. Fachowcy zajmą się wtedy dokładną diagnostyką wszystkich wózków widłowych, a także ustaleniem, czy nie trzeba wymienić części, czy materiałów eksploatacyjnych. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to zajmą się tym od ręki, zapewniając nam najwyższą wydajność wózków, a także pewność, że zawsze będą działały bez zarzutu.

Wykrycie usterek a serwis wózków magazynowych

Na pewno przegląd serwisowy wózków wraz z konserwacją, czy naprawą będzie konieczny, gdy dojdzie do wykrycia usterek, jak również wtedy, gdy nasz pojazd po prostu przestanie działać.

W takich przypadkach rzadko kiedy sprawdzają się samodzielne działania, zwłaszcza jeśli nie dysponujemy odpowiednią wiedzą, czy sprzętem. Dlatego, zamiast marnować czas, lepiej od razu wezwać fachowców, którzy świadczą usługi serwisowe. Bazując na swoim doświadczeniu oraz wiedzy, ustalą, z jakimi usterkami mamy do czynienia i zabiorą się do ich usunięcia.

Czy konieczny jest serwis wózków magazynowych po wypadku?

Wypadki z udziałem wózków widłowych zdarzają się bardzo często. Jednak wtedy, gdy nadal działają, większość z nas bagatelizuje sprawę i nie przygląda im się bliżej. To ogromny błąd, ponieważ za wypadek może odpowiadać jakaś usterka. Dlatego, o wiele lepiej zdecydować się na sprawdzenie urządzenia, niż ryzykować zdrowiem lub życiem pracowników.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Niko Alex Sp z o.o.

Read Previous

Jakie głośniki samochodowe wybrać?

Read Next

Elektryk Gorzów – sprawdzone rozwiązania dla domu

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *