Kiedy wykonywane są przeglądy serwisowe wózków widłowych?

Serwis wózków widłowych należy przeprowadzać regularnie, w zależności od przebiegu, ale przynajmniej raz do roku. Bardzo ważne jest sprawdzenie wszystkich elementów pojazdu – silnika, skrzyni biegów, elementów sterujących, a nawet siedziska. By poznać rzeczywisty stan wózka widłowego dobrze byłoby powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Kontrole codzienne a serwis wózków widłowych

Tak jak było wspomniane na wstępie, serwis wózków widłowych powinien być wykonywany przynajmniej raz w ciągu roku. Oczywiście tylko wtedy, kiedy wózek działa bez zastrzeżeń. Tego typu serwis ma charakter kontrolny. W innym przypadku, kiedy pojazd często się psuje, warto przeprowadzać serwis wózków widłowych częściej. Kontrola zapobiegawcza, wykonywana regularnie, ma na celu przewidywanie prawdopodobnych usterek w funkcjonowaniu wózków widłowych. Poza tym istotne jest także bieżące sprawdzanie części, które są bardziej zużyte.

Każdy właściciel dużych zakładów produkcyjnych czy też hal magazynowych musi dbać o bezpieczeństwo swoich pracowników. W związku z tym serwis wózków widłowych jest konieczny, by zapewnić operatorom bezpieczną pracę. Do zadań pracodawcy należy więc bieżące sprawdzanie i monitorowanie stanu wewnętrznych części wózków widłowych w celu wychwycenia i wyeliminowania drobnych usterek. Dzięki temu każdy operator wózka widłowego będzie mógł obsługiwać go na 100% całego jego udźwigu. Wózki widłowe to pojazdy przeładunkowe, które ze względu na charakter swojej pracy często pracują w systemie całodobowym i to bez przerwy. W związku z tym narażenie ich na usterki jest naprawdę bardzo duże. Dlatego warto cały czas, na bieżąco monitorować każdy pojazd w firmie.

Podsumowując, serwis wózków widłowych należy przeprowadzać przynajmniej raz do roku, ale należy na bieżąco przeprowadzać kontrole pojazdów, tak by mieć pewność, że wózki, którymi się dysponuje, są całkowicie bezpieczne i nie zagrażają zdrowiu, a nawet życiu operatorów. W takim przypadku częstotliwość konserwacji naprawczej może znacznie spaść, co także pozwoli zaoszczędzić pieniądze na niepotrzebne naprawy.

Read Previous

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?

Read Next

Kursy prawo jazdy w Częstochowie cena w 2021 roku

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *