Konserwacja roweru na jesień i zimę

Jesień zbliża się coraz większymi krokami. Wielu rowerzystów w tym okresie zaczyna powoli przygotowywać swoje rowery na przezimowanie w piwnicy lub garażu. By dokładnie zakonserwować swój sprzęt, warto odwiedzić Metrobikes – sklep rowerowy w Lublinie i Kielcach.

Po pierwsze: odwiedzamy sklep rowerowy

W pierwszej kolejności musimy przygotować się do pracy. Oznacza to, że musimy wyposażyć się w odpowiednie narzędzia i chemię. Jeżeli posiadamy właściwy sprzęt to możemy przejść do punktu drugiego.

Przede wszystkim będziemy dokonywać dwóch czynności – czyszczenia i smarowania.

W przypadku czyszczenia, najlepiej jest tego dokonywać w sposób mało inwazyjny, tj. nie stosować środków wchodzących mocno w reakcje z elementami metalowymi lub kompozytowymi. W tym wypadku warto użyć specjalnego środków do czyszczenia ramy oraz elementów ruchomych. Znajdziecie je na stronie metrobikes.pl, jak również w stacjonarnym sklepie rowerowym w Lublinie i sklepie rowerowym w Kielcach.

Po drugie: czas na konserwację roweru

Skoro mamy już środek do czyszczenia, przydałby się również narzędzia do czyszczenia. W tym wypadku można wykorzystać np. specjalną szczotkę do czyszczenia łańcucha, ale w wersji budżetowej (i nieco bardziej pracochłonnej) można wykorzystać szczoteczkę do zębów. Dokładnie oczyszczamy również ramę roweru i elementy ruchome.

Kiedy już rower zostanie dokładnie oczyszczony z pozostałości smarów i brudu, należy przystąpić do procesu zabezpieczenia roweru. W tym celu należy skorzystać z dedykowanych smarów do napędów rowerowych. Zawsze należy postępować zgodnie ze sposobem użycia rekomendowanym przez producenta na opakowaniu. Dzięki odpowiedniej aplikacji zabezpieczymy rower przed korozją, a elementy ruchome nie ulegną zapieczeniu przez dłuży okres postoju.

Po trzecie: odpowiednie miejsce

Kiedy zajęliśmy się już naszym rowerem, należałoby go umieścić w odpowiednim miejscu, na czas zimowania. Wiele osób zapewne skorzysta z piwnicy którą dysponują. Jednakże musimy pamiętać, że piwnica piwnicy nie równa. Wstawienie roweru do zawilgoconego pomieszczenia też nie należy do najlepszych rozwiązań.

Wybierając miejsce na przechowanie postawmy na to, żeby było suche. Dodatkowo ważnym aspektem jest panująca tam temperatura. Przetrzymywanie roweru w miejscu gdzie będzie narażony na znaczące spadki temperatur, na pewno mu się nie przysłuży. Ostatnim elementem układanki jest zabezpieczenie antykradzieżowe. Miejsce powinno być zamykane na klucz, a kłódka/zamek na tyle ciężkie do sforsowania, żeby potencjalny złodziej nie mógł się dostać do pomieszczenia.

Postępując według ww. wskazówek, sezon wiosenny rozpoczniemy bez niespodzianek!

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Article Rating

Read Previous

Kamperem do Norwegii

Read Next

Rozrząd i jego rola w pracy maszyn

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments