Kupujesz auto w Warszawie? Sprawdź je dokładnie przed zakupem!

W dużych miastach znajdziemy wiele ofert sprzedażowych dotyczących samochodów. Mnogość ogłoszeń może przyprawić o ból głowy, a i tak należy sprawdzić nasz wybór. Niestety często po długotrwałych poszukiwaniach, zdarza się, że człowiek staje się zrezygnowany i kupuje pierwszy (w jego odczuciu) sprawny samochód. Jednakże w ten sposób, można wejść w posiadanie nie do końca satysfakcjonującego egzemplarza.

Dlaczego nie warto kupować auta samemu?

Mimo, że kupujący są na każdym kroku w internecie ostrzegani przed tym, żeby nie kupować “oczami”, to niestety często tak się to odbywa. Auto jest wyczyszczone w wewnątrz, karoseria umyta i wywoskowana, a silnik czysty, jak gdyby dopiero opuścił salon.

O ile czasami uda się trafić na właściciela, który bardzo dbał o auto, o tyle często samochód został po prostu przygotowany do sprzedaży. Nie ma w tym nic złego, o ile nie jest to działanie mające na celu odwrócenie uwagi od wad jakie auto posiada.

Nie posiadając odpowiedniej wiedzy oraz przyrządów, które umożliwiłby nam faktyczną ocenę stanu auta, musimy polegać na tym co dowiemy się od sprzedającego, sami jesteśmy w stanie sprawdzić, lub co powiedzą nam na stacji kontroli pojazdów.

W ten sposób otrzymamy “jakieś” informacje o samochodzie, ale nie oznacza to, że będziemy o nim wiedzieć dostatecznie dużo, by podjąć odpowiednią decyzję.

Tutaj zalecane jest skorzystanie z pomocy osoby lub firmy zajmującej się w tym wypadku pomocą przy sprawdzeniu pojazdu w Warszawie.

Czy warto skorzystać z takiego rozwiązania?

Nikt nie zwykł kupować “kota w worku”. Zwłaszcza jeżeli mówimy o przedmiotach używanych. W przypadku zakupu niedrogich rzeczy, jesteśmy w stanie zaryzykować niewielką sumę pieniędzy, ale w przypadku auta są to czasami kwoty rzędu kilkuset tysięcy złotych.

Korzystając z pomocy przy sprawdzeniu samochodu, mamy poczucie pewności że dokona tego ktoś, kto wie co i jak należy sprawdzić (pod względem mechanicznym, karoseryjnym, estetycznym). Poszczególne marki oraz modele mają swoje mankamenty, o których ktoś nie będą znawcą tego tematu, może nie wiedzieć.

Dodatkowo osoba zawodowo sprawdzająca samochody, posiada odpowiednie oprzyrządowanie, dzięki któremu może sprawdzić (we właściwy sposób) stan powłoki lakierniczej, stan ogumienia, czy informacje z komputera samochodowego. Należy pamiętać, że w przypadku komputera, standardowe interfejsy diagnostyczne OBD mogą pokazywać tylko ogólne informacje, natomiast specjalistyczne oprogramowanie ukaże szczegóły.

Prócz sprawdzenia samego pojazdu, niektóre firmy jak Auto Inspekcje, mają w swojej ofercie sprawdzanie dokumentacji auta. Jest to niestety zagadnienie często traktowane w sposób powierzchowny. Jest to błąd, gdyż często dokumentacja może wskazać nieprawidłowości prawne związane z autem lub niezgodność z tym co dowiedzieliśmy o samochodzie od sprzedającego.

Warto zatem zapoznać się z tym, co może zaoferować firma zajmująca się sprawdzaniem aut i skorzystać z usługi, gdyż często “oszczędny przepłaca dwa razy”.

Read Previous

Zabudowa auta dostawczego – zadbaj o swój pojazd

Read Next

Monitoring w oparciu o sieć bezprzewodową

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *