Lokalizator GPS do samochodu – skuteczny sposób na zabezpieczenie i kontrolowanie pojazdu

Jakie są koszty utrzymania i jaki lokalizator GPS kupić w zależności od potrzeb – odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Lokalizator GPS to urządzenie pozwalające na śledzenie naszego pojazdu – może to być samochód, motocykl, rower elektryczny, łódź, ciężarówka lub cokolwiek, co posiada dostęp do prądu – w czasie rzeczywistym. Dzięki temu w razie kradzieży wiemy gdzie szukać samochodu, a jeśli z pojazdu korzystają także inni użytkownicy możemy także skontrolować sposób i czas w jaki to robią. Ta zapewniana przez każdy lokalizator GPS funkcjonalność jest szczególnie przydatna w przypadku firm transportowych i kurierskich, a także tych posiadających przedstawicieli handlowych korzystających z firmowej floty.

skuteczny sposób na zabezpieczenie i kontrolowanie pojazduOczywiście nie musimy zarządzać firmą aby skorzystać z lokalizatora. Urządzenie to świetnie sprawdza się także w codziennym życiu, zapewniając naszemu pojazdowi bezpieczeństwo, a nam – spokój ducha. Możemy analizować przejechane trasy w celu sprawdzenia gdzie i w jaki sposób przemieszczał się nasz pojazd oraz sprawdzać jego prędkość na poszczególnych odcinkach.

Na co zwrócić uwagę kupując lokalizator GPS?

Ważnym aspektem każdego zakupu jest sprawdzenie dostępnych opcji. Większość firm oferujących lokalizatory GPS zmusza nas do podpisywania długich umów i płacenia comiesięcznego abonamentu. Z drugiej strony mamy też mnóstwo tanich i kiepskiej jakości lokalizatorów korzystających z Chińskich serwerów, które mogą zostać w każdej chwili wyłączone. Alternatywą są firmy takie jak BearPoint, oferujące lokalizatory GPS bez umów i abonamentów korzystające z polskich serwerów i wykonane z dobrej jakości materiałów. Naturalnie, urządzenia te będą trochę droższe, ale wciąż w rozsądnym przedziale cenowym.

Kiedy już wybierzemy firmę, najlepiej będzie poszukać konkretnego modelu lokalizatora. Należy zwrócić uwagę na stosunek ceny do jakości, wygląd i sposób działania platformy do śledzenia, dostępne opcje – prawdopodobnie nie będziemy używać większości z nich – oraz opinie osób już korzystających z lokalizatora. Warto także skorzystać z wersji demonstracyjnej systemu, jeśli firma taką oferuje.

Koszty utrzymania lokalizatora GPS

Jeśli zdecydujemy się na zakup urządzenia, koszty utrzymania mogą zaskoczyć nas pozytywnie lub negatywnie. Lokalizator GPS korzysta z karty SIM, którą musimy co jakiś czas doładowywać. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usługi abonamentowej, będą one wliczone w miesięczną opłatę – zwykle od 20 do 100 złotych w zależności od ilości lokalizatorów. W przypadku urządzeń typu BearPoint C18 koszt obsługi karty SIM nie przekracza 20 złotych rocznie – wystarczy wykupić odpowiedni pakiet internetowy zalecany przez producenta.

Poprzedni artykuł

Najtańsze nie zawsze znaczy najlepsze. Czego jeszcze nie wiesz o wyborze ubezpieczenia AC?

Następny artykuł

Przegląd klimatyzacji w samochodzie – jak często go robić?

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *