Magazyny samoobsługowe – największe korzyści dla klientów prywatnych

Usługa self storage cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Dostępność nie tylko dla klientów biznesowych, ale i prywatnych, to jeden z największych jej atutów. Wiele osób nieprowadzących działalności gospodarczej decyduje się na skorzystanie z niej – oto dlaczego tak się dzieje.

Bezpieczne miejsce do przechowywania mienia

Głównym powodem, dla którego wynajem magazynu samoobsługowego opłaca się klientom prywatnym, jest możliwość przechowania mienia w bezpiecznym, specjalnie do tego przeznaczonym miejscu. Nie każdy dysponuje piwnicą, garażem czy na tyle dużym mieszkaniem,  aby nie mieć problemu z gromadzeniem różnych rzeczy. Ludziom często brakuje miejsca na rozmaite bibeloty, rodzinne pamiątki, sprzęt sportowy i turystyczny, książki czy meble, których szkoda wyrzucić. Doskonałym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest samoobsługowy magazyn. Warszawa to jedno z polskich miast, gdzie można go wynająć. Eksperci z Kangu Self Storage przypominają, aby przed podpisaniem umowy zapoznać się z regulaminem najmu.

Na każdą kieszeń

Dodatkowa przestrzeń służąca do przechowywania mienia wcale nie musi kosztować majątku – magazyny samoobsługowe są najlepszym tego dowodem. W Polsce średnia opłata za wynajęcie boksu o powierzchni 1 m kw. wynosi ok. 100 zł netto miesięcznie. Stawki różnią się w zależności od miasta – najdroższa pod tym względem jest Warszawa, gdzie klienci płacą przeciętnie 80-130 zł. Cena najmu uzależniona jest nie tylko od lokalizacji magazynu, ale także od okresu trwania umowy i powierzchni magazynu. Zasada jest tu bardzo prosta: im dłuższy okres najmu i im większy magazyn, tym niższe opłaty.

Proste formalności

Formalności związane z wynajęciem magazynu samoobsługowego można załatwić od ręki w biurze obsługi klienta firmy oferującej usługę self storage. Na ogół nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja online. Jeśli powierzchnia, która interesuje klienta, jest dostępna, podpisana zostaje umowa. Klient uiszcza opłatę i otrzymuje dostęp do magazynu, z którego może korzystać przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

Read Previous

Klasa ADR w kontekście zbiorników na paliwa. O czym nam mówi?

Read Next

Instalacja pakietu mocy – 5 możliwości zwiększenia mocy samochodu

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *