Na czym polega mycie detailingowe na dwa wiadra?

Jak dbać o nasze auto, aby jeszcze długi czas po zakupie wyglądało jak nowe? Odpowiednia pielęgnacja karoserii to podstawa. Według specjalistów 95% zarysowań powstających na lakierze wynika z nieumiejętnej pielęgnacji. Jak zatem odpowiednio dbać o nasz samochód i jakich narzędzi używać, by wyglądał, jakby dopiero opuścił salon dealera?

Pielęgnacja karoserii – najczęstsze błędy

Niektórzy z was używają rękawicy podczas mycia pojazdu, dodatkowo wykonując okrężne ruchy. To nie tylko doprowadza do powstania rys na karoserii, ale także wciera brud w mytą powierzchnie. Nie jest to zalecana metoda. Inne osoby z kolei idą o krok dalej i używają specjalistycznych środków czyszczących, jednak przy nieumiejętnym nakładaniu prepatatu możemy mieć problem z poprawnym jego zastosowaniem. Ciekawą alternatywą może być coraz szerzej praktykowana metoda mycia na dwa wiadra, która w sposób doskonały ogranicza brud osadzający się na rękawicy.

Metoda mycia na dwa wiadra – na czym polega?

Jest to metoda odpowiednia dla wszystkich ale najbardziej cieszy się sympatią osób, które szczegółowo dbają o nienaganny wygląd swojego pojazdu. Metoda mycia na dwa wiara jeszcze do niedawna polegała na tym, że stosowano podział na wiadro, w którym myło się koła i te brudniejsze elementy oraz drugie wiadro służące do czyszczenia reszty samochodu. Obecnie metoda mycia na dwa wiadra przeszła ewolucje i stosuje się jedno z wiader do płukania rękawic lub gąbki z piachu oraz brudu, a drugie wiadro wyłącznie do nabierania szamponu.

Podejście z dwoma wiadrami w praktyce

Zanim rozpoczniemy mycie samochodu metodą na dwa wiadra, musimy się odpowiednio przygotować do samego procesu. Do jednego z wiader wlewamy czystą wodę, a do drugiego wodę z szamponem, rozcięczonego w odpowiednich proprocjach. Musimy pamiętać, że im więcej go nalejemy, tym większa wytworzy się piana. Tego typu działanie może doprowadzić do osłabienia nałożonego wcześniej wosku, który powinien zabezpieczać nasz lakier. Przygotowane wiadro z czystą wodą ma za zadanie oczyszczać wszelkie gąbki i rękawice każdorazowo z brudu, jaki osadził się na elementach samochodu. Aby uniknąć pomyłki warto mieć dwa wiadra w różnym kolorze, aby w trakcie mycia się nie pomylić. W zależności od rękawic, jakie używamy, jeśli wybraliśmy te z gęstym włosiem, warto pocierać je o siebie podczas płukania, aby pozbyć się wszelkiego zanieczyszczenia, które wsiąknęło w głąb. Na koniec rękawicą korzystamy z roztworu szamponu i myjemy kolejne elementy naszego auta.

Jaki szampon samochodowy wybrać?

Wybierając szampon samochodowy warto przede wszystkim kierować się jego pH. W przypadku samochodu zabezpieczonego woskiem warto wybrać szampon o neturalnym pH taki jak na przykład RRC Shampoo. Jeżeli należy nam przede wszystkim na skuteczności mycia, odpowiednim rozwiązaniem może okazać się zastosowanie kwaśnego szamponu takiego jak RRC Active Shampoo. Oba preparaty dostępne są w różnych pojemnościach, począwszy od 500ml aż po 5l butle. Na jedno skutecznec czyszczenie pojazdu średniej wielkości potrzeba około 5 nakrętek szamponu, z których powinniśmy uzyskać około 20l gotowego roztworu (po 10l na wiadro).

Zalety mycia na dwa wiadra

Korzystając z metody na dwa wiadra, utrzymujemy rękawicę w czystości, tym samym zapobiegając, przenoszeniu się zabrudzeń z wiadra na delikatną powłokę naszego auta. Mycie samochodu opisywaną metodą minimalizuje ryzyko zadrapań czy zarysowań delikatnej powierzchni lakieru piachem lub brudem. Jest to szczególnie ważna metoda dla osób, które posiadają ciemne auta i tych z miękkim lakierem, który jest szczególnie podatny na nieumiejętne mycie i osuszanie lakieru. Opisywana metoda sprawdzi się w każdym przypadku i w przypadku każdego samochodu. Warto ją stosować, aby lakier cieszył się blaskiem jeszcze przez długie lata.

Poprzedni artykuł

Kiedy należy spodziewać się rekalkulacji składki OC?

Następny artykuł

Rejestracja samochodu z USA w Polsce. Kompletny przewodnik!

Komentarz:

  • Dobry szampon samochody to podstawa solidnie umytego samochodu, osobiście stosuję szampon samochodowy z woskiem aby od razu uzupełnić braki w powłoce kwarcowej.

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *