Na jakie właściwości gripów zwrócić uwagę podczas jazdy na motocyklu?

Jazda motocyklem (szczególnie zawodowa) związana jest z dużą szybkością i silnymi obciążeniami. Do skutecznego prowadzenia maszyny niezbędne jest wysokiej klasy wyposażenie.

Na szczególną uwagę zasługują manetki (tzw. gripy), które zapewniają zawodnikowi pewny chwyt. Jakie właściwości są kluczowe podczas jazdy na motocyklu?

Co to są gripy?

To po prostu rączki, za które trzyma kierowca podczas jazdy. Zapewniają mu pewny chwyt i stabilność. Za ich pomocą dodaje się w motocyklu gazu. Dlatego bardzo ważne jest, żeby manetka była odpowiednio dopasowana do maszyny. W przeciwnym razie będzie rozpraszała, a tym samym utrudniała jazdę. Zawodowy kierowca nie może pozwolić sobie na takie ryzyko.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze gripów?

Przede wszystkim muszą zapewniać motocykliście solidny chwyt. W czasie jazdy jest narażony na duże ilości wody, błota i piachu, które mogą się dostać pomiędzy dłoń a manetkę. W takim wypadku zwykła rączka nie zapewni wystarczającej przyczepności, a ręka może się osunąć z kierownicy.

Dlatego warto przyjrzeć się uchwytom Spider M1, które wykorzystują technologię Gel traction. Specjalnie zaprojektowana formuła sprawia, że wymienione wyżej substancje nie zostają na manetce. Dzięki temu niezależnie od warunków zawodnik będzie miał stabilny chwyt. Większa przyczepność zmniejszy również jego zmęczenie.

Ważne jest, żeby rączka była zaprojektowana akustycznie. W czasie jazdy kierowca doświadcza nie tylko dużych przeciążeń, ale i intensywnych wibracji. Powoduje to dużo większe zmęczenie mięśni, a co za tym idzie – mniejsze skupienie. Spider M1 ma specjalne wzory, redukujące wstrząsy do minimum. Jazda staje się dużo przyjemniejsza. Dzięki większemu komfortowi kierowca czuje się pewniej, co przerzuca się na jego osiągi.

Jak powstały uchwyty Spider M1?

Podstawą do stworzenia nowych rączek były badania przeprowadzone w USA. Wykazały one, że silnik powoduje intensywne drgania, które bezpośrednio przechodzą na zawodnika. Następnie rozchodzą się one po jego całym ciele, powodując silne napięcie mięśni.

Sekretem skuteczności manetek Spider M1 jest ich nowoczesna konstrukcja. Składają się one z połączenia dwóch warstw (w cząsteczkowym wiązaniu). Zewnętrzna (odpowiedzialna za przyczepność) jest bardziej kleista, natomiast wewnętrzna bardziej jędrna (eliminuje nieprzyjemne drgania). Do produkcji wykorzystywane są najlepsze materiały pochodzące z Ohio. Jest to przykład idealnej kombinacji przyczepności i wygody.

Sprawdź pełną ofertę na: https://www.motosati.pl/

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Salony samochodowe Renault w Poznaniu

Następny artykuł

Premiera nowego urządzenia Xblitz – kamera samochodowa montowana na lusterku wstecznym samochodu Xblitz Prism

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments