Narzędzia spawalnicze przydatne w warsztacie

Prowadzenie warsztatu wymaga znajomości rzemiosła i miejsca wyposażonego w odpowiednie narzędzia i akcesoria. Specjalistycznych urządzeń warsztatowych jest wiele i podzielić je można w zależności od przeznaczenia. Bez względu na to, czy warsztat należy do amatora, czy profesjonalisty, warto wiedzieć, które narzędzia spawalnicze mogą przydać się w warsztacie.

Narzędzia spawalnicze

Spawanie z odpowiednią wiedzą i niezbędnymi narzędziami, które znacznie ułatwiają i przyśpieszają pracę to czysta przyjemność. Nie zapominajmy o odzieży ochronnej a stworzymy podstawowy zestaw do prac spawalniczych.

Wózek spawalniczy

Wózki spawalnicze umożliwiają przemieszczanie spawarek, które słyną z tego, że są bardzo ciężkie i duże. Inwestując w taki wózek odciążymy nasze plecy podczas pracy.

Szlifierka do metalu

Zanim przystąpimy do spawania, konieczne jest przygotowanie do tego metalowej powierzchni. Oczyszczenie lub wygładzenie szorstkich materiałów bardzo łatwo i szybko wykonamy przy pomocy szlifierki do metalu. Szlifierki o odpowiedniej mocy dostaniemy między innymi w sklepie internetowym JP-Tech – https://jptech-maszyny.pl/szlifierki-do-metalu.

Zaciski kątowe i uziemiające

Zestaw zacisków kątowych to przydatne rozwiązanie na bezpieczne i efektywne spawanie dwóch kawałków metalu. Z użyciem zacisków nie przesunie nam się kawałek obrabianego metalu i unikniemy ponownego wyrównywania metalu i nanoszenia poprawek, które zajmują dużo czasu.

Natomiast zaciski uziemiające są bardzo istotne dla naszego bezpieczeństwa. Jak sama nazwa wskazuje, zaciski uziemiające chronią nas przed porażeniem prądem. Zaciski uziemiające powinny być wykonane z miedzi i przez cały czas w kontakcie z obrabianym przedmiotem.

Elektrody

Elektrody są niezbędne do wykonania trwałego spoiwa łączącego ze sobą poszczególne elementy. Pod wpływem wysokiej temperatury topi się elektroda i krawędzie metalu, które się ze sobą łączą. Stopiona elektroda zalewa spoinę płynnym metalem i wypełnia szczeliny. Dlatego w zależności od tego, jaki materiał obrabiamy – wybierzemy inny rodzaj elektrody.

Obrotniki i pozycjonery spawalnicze

Obrotniki i pozycjonery to urządzenia znacznie ułatwiające prace spawalnicze. Umożliwiają uzyskanie optymalnej i dokładnej pozycji spawanego elementu. Dzięki obrotowej i pochylanej tarczy obrotnika (w zakresie od 0 do 90 stopni) spawany element może być ustawiony w odpowiedniej pozycji, ruch obrotowy ułatwia kładzenie długich spawów, co jest szczególnie pomocne przy spawaniu zbiorników czy rur. Obrotniki i pozycjonery umożliwiają również zachowanie znacznej powtarzalności i dokładności procesów spawania.

Obrotniki i pozycjonery spawalnicze

Odzież ochronna

Nie zapominajmy, że podczas spawania niezbędna jest odzież ochronna. Iskry i odpryski w kontakcie ze skórą lub okiem mogą okazać się tragiczne w skutkach dla naszego zdrowia. Skórzane fartuchy, rękawy i rękawice, a także ochronne maski i okulary to podstawowy zestaw odzieży ochronnej.

Read Previous

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy deweloperskiej

Read Next

Zalety użycia wózków widłowych do rozładunku kontenerów w portach

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *