Odświeżenie klimatyzacji w aucie

Efektywne działanie układu klimatyzacji w samochodzie wymaga regularnych prac serwisowych. Prawidłowo prowadzone czynności „pielęgnacyjne” pozwalają na długą i bezawaryjną pracę. Niestety spora część kierowców zapomina o regularnym serwisie i zaczyna reagować dopiero w obliczu pierwszych symptomów nieprawidłowej pracy układu. Tymczasem działania prewencyjne należy podjąć jeszcze przed pojawieniem się nieprzyjemnego zapachu z klimatyzacji.

Co powoduje nieprzyjemny zapach w klimatyzacji?

Źródłem nieprzyjemnego zapachu, który dobiega z układu klimatyzacji, jest parownik. Ten element pracuje w warunkach wilgoci i bez dostępu światła. To stwarza sprzyjające warunki do rozwoju grzybów i pleśni. Wdychanie takiego powietrza może wywołać niepożądane reakcje o charakterze alergicznym. Nieprzyjemny zapach z układu klimatyzacji oznacza, że jest już zbyt późno na działania profilaktyczne. W celu zapobieżenia takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie ściśle określonych środków prewencyjnych.

Jak działa aktywna piana?

Wśród najbardziej ekonomicznych metod dezynfekcji możemy wymienić przede wszystkim aktywne pianki. Preparat należy wprowadzić do kanału wentylacyjnego przez specjalny, elastyczny wężyk. Pianka aktywna charakteryzuje się wysokimi właściwościami penetrującymi. To sprawia, że bez trudu dociera do wszystkich zakamarków układu klimatyzacji, w tym do powierzchni parownika oraz kanałów wentylacyjnych. Zawarte w aktywnej pianie substancje minimalizują działanie grzybów i bakterii. Jednocześnie preparat ogranicza wydzielanie nieprzyjemnych zapachów.

Po wykonanym zabiegu warto także przeprowadzić pełną dezynfekcję układu klimatyzacji. Wykorzystuje się do tego celu specjalne środki w formie sprayu, które zawierają cząsteczki nanosrebra. Zastosowanie nanotechnologii umożliwia efektywną walkę z nieprzyjemnym zapachem przez długi czas po użyciu aktywnej pianki. Profesjonalne firmy zajmujące się serwisem klimatyzacji wykorzystują do tego celu produkty włoskiej firmy Errecom. Zapewniają one wysoką skuteczność oraz długotrwały efekt.

Czym jest ozonowanie klimatyzacji?

Kolejnym etapem serwisu klimatyzacji jest jej ozonowanie. Zabieg ten jest wykonywany przy użyciu ozonatora. Urządzenie to wytwarza ozon w ilości 1000 mg/godzinę. Produkowany gaz wykazuje wysokie właściwości utleniające. To pozwala skutecznie zwalczać bakterie, pleśń, kurz oraz nieprzyjemne zapachy. Ozonowanie to relatywnie prosty zabieg. Ozonator umieszcza się w kabinie pojazdu, a następnie odpala silnik, włączając klimatyzację. Najlepiej ustawić wewnętrzny obieg powietrza w pojeździe. Działający ozonator produkuje ozon, który krąży po całym układzie zabijając wszystkie drobnoustroje. Czas trwania zabiegu wynosi ok. 40 minut.

Jak działa metoda ultradźwięków?

Kolejną metodą skutecznej walki z grzybami i bakteriami są ultradźwięki. Do tego celu wykorzystuje się urządzenie, które emituje fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,7 MHz. Działanie fal zmienia skondensowany płyn dezynfekujący w mgiełkę. Ta wypełnia wnętrze auta i usuwa wszystkie zanieczyszczenia z układu.

Dbałość o układ klimatyzacji wymaga zastosowania precyzyjnie dobranych preparatów. Duży wybór środków do czyszczenia i odświeżania układu klimatyzacji oferuje firma ClimaPartner. Oficjalny dystrybutor firmy Errecom działa na rynku od 2017 roku zatrudniając kadrę specjalistów posiadających ponad 10-letnie doświadczenie. Szeroki asortyment płynów do dezynfekcji i odgrzybiania, a także preparatów do czyszczenia parownika, gwarantuje sprawne działanie układu klimatyzacji. Należy jednak pamiętać o konieczności regularnego wykonywania zabiegów serwisowych.

fot. materiały prasowe

Read Previous

Skup samochodów – szybki sposób na sprzedaż auta

Read Next

Z czym wiąże się eksploatacja przyrządów pomiarowych?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *