Ogrodniczki – kultowe spodnie nie tylko z czasów PRL

Ogrodniczki, zwłaszcza te jeansowe, kojarzą się z minionymi dekadami. Czasem można spotkać je w stylizacjach, nawiązujących m.in. do światowej mody lat 60. i 70. W Polsce wielu osobom kojarzą się z czasami PRL-u. Chociaż aktualnie nikogo nie zdziwi osoba w ogrodniczkach i eleganckich, dobranych do stroju dodatkach, początkowo takie spodnie pełniły głównie funkcję ochronną.

Kilka słów o historii spodni ogrodniczek

Ogrodniczki mają długą historię, która rozpoczyna się już w XVII wieku. W tamtych czasach taki strój nosili głównie żołnierze. Z czasem nosić je zaczęli również specjaliści konkretnych branży, m.in. malarze, osoby pracujące na budowie czy pracownicy drogowi. Obecnie, również modele wykorzystywane przez pracowników, skonstruowane zostały w taki sposób, żeby prezentować się modnie. Projekty są więc estetyczne, a połączenia kolorystyczne wyglądają harmonijne. Takie ogrodniczki są doskonałym połączeniem funkcjonalności i stylu.

Ogrodniczki dla profesjonalistów

Spodnie ogrodniczki początkowo spełniały funkcję ochronną i chociaż na przestrzeni dekad ich wygląd się zmieniał (stosowano inne materiały, wzornictwo i kolorystykę), takie ubranie nadal często można spotkać pod postacią odzieży roboczej. Przede wszystkim pracownicy doceniają to, że model zapewnia dużą swobodę ruchów. Należy wspomnieć również o ich uniwersalności. Doskonale trzymają się na swoim miejscu, nie zsuwają się, mają regulowane paski, pozwalające dopasować spodnie do konkretnej sylwetki. Dodatkowo pod takie ubranie można włożyć t-shirt lub grubszą koszulę, a na nie dowolną odzież wierzchnią.

W specjalistycznych modelach producenci jeszcze większy nacisk położyli na komfort użytkowników i użytkowniczek oraz na zwiększenie mobilności ruchów. Rozwiązania oferowane przez takie sklepy, jak np. https://bhp.kqs.pl, posiadają więc:

  • świetną elastyczność

Wynika nie tylko z użycia odpowiednich materiałów. np. tkanin z domieszką Spandexu®, ale też ze specjalnych wstawek. Tego typu elementy konstrukcyjne jeszcze bardziej zwiększają mobilność pracownika lub pracowniczki.

  • funkcjonalne kieszenie

Dzięki nim osoba pracująca może mieć zawsze przy sobie najpotrzebniejsze narzędzia i wyposażenie.

  • materiał odporny na zniszczenia i przetarcia

Odzież robocza jest intensywnie eksploatowana, toteż taki strój powinien posiadać specjalne wzmocnienia w miejscach, w których ubranie jest szczególnie narażone na zniszczenia.

Ogrodniczki są spodniami, które często wybierane są przez specjalistów na różnych stanowiskach. Nowoczesne udogodnienia sprawiły, że doceni je każda osoba, priorytetowo traktująca wygodę.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Read Previous

Jak wybrać dobry warsztat samochodowy

Read Next

Zakup opon samochodowych on-line – czy warto się na niego zdecydować?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments