Pomoc drogowa w ubezpieczeniu komunikacyjnym – czy warto za nią dopłacić?

Opcja pomocy drogowej to dodatek do obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu. Wykupienie ubezpieczenia pomocy drogowej może zaoszczędzić Twoje pieniądze i uczynić życie łatwiejszym i bezpieczniejszym. Ale nie każdy potrzebuje lub chce wydawać często niemałe pieniądze na gwarancją otrzymania pomocy drogowej, kiedy najbardziej będzie potrzebna.

Większość firm ubezpieczeniowych oferuje plany pomocy drogowej. Są na rynku również firmy, w których możemy wykupić ubezpieczenie komunikacyjne również świadczą usługi pomocy drogowej odrębne od pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych. Możemy też zdecydować się na zamówienie doraźnej pomocy w momencie wypadku czy problemów z autem. Chociaż każdy plan jest inny, wszystkie polisy obejmują podobną listę usług drogowych w nagłych wypadkach, w tym holowanie, pomoc z rozładowanym akumulatorem i pomoc w usuwaniu pojazdów.

Rodzaje firm i usług pomocy drogowej

Firmy oferujące ubezpieczenia komunikacyjne często zapewniają klientom pomoc drogową jako dodatek w ramach standardowego ubezpieczenia pojazdu. Firma ubezpieczeniowa współpracuje następnie z firmami świadczącymi pomoc drogową, które zapewniają kierowcom faktyczną pomoc na miejscu. Kiedy dzwonisz po pomoc, dyspozytor zazwyczaj kontaktuje się z najbliższą firmą świadczącą pomoc drogową, aby uzyskać potrzebne usługi, która również ma umowę z ubezpieczycielem. Inne firmy zapewniają zewnętrzne opcje pomocy drogowej.

Co obejmują usługi pomocy drogowej

Każdy wypadek czy problem na drodze jest inny i nabywcy ubezpieczenia powinni uważnie przeczytać zakres, aby upewnić się, że wybierają najlepszy plan dla swoich potrzeb. Większość ubezpieczeń obejmuje drobne naprawy lub regulacje pojazdu, jeśli jest on uszkodzony, a także pomagają w holowaniu, naładowaniu akumulatora, pomagają w przypadku przebicia opony czy dostawy paliwa.

Każda opcja ubezpieczenia określa, ile rocznych wezwań serwisowych, kilometrów holowania i innych usług jest uwzględnionych w rocznej cenie. Jeśli potrzebne są dodatkowe usługi, firma nadal zapewnia pomoc, a następnie wysyła rachunek za nadwyżkę.

Rozważania przed zakupem planu pomocy drogowej

Nie każdy potrzebuje lub chce dopłacać do opcji pomocy drogowej przy wykupie ubezpieczenia. Oto kilka punktów, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, czy któryś z tych planów jest odpowiedni dla Ciebie. Przede wszystkim jest to wiek pojazdu. Starsze samochody częściej się psują i wymagają holowania. Właściciele nowych samochodów rzadziej korzystają z usług drogowych do holowania. Przebieg i odległości dojazdów do pracy są nie mniej istotne. Jeśli dużo dojeżdżasz lub podróżujesz w celach zawodowych lub dla przyjemności, w pewnym momencie będziesz potrzebować pomocy drogowej. Koszt! Cena ma znaczenie dla niektórych osób. Jeśli zainteresowała Cię pomoc drogowa Poznań jest miejscowością, gdzie mnóstwo firm gotowa jest przyjechać o każdej porze dnia i nocy, abyś komfortowo wrócił do domu.

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Ubezpieczenie komunikacyjne – co należy o nim wiedzieć?

Następny artykuł

Niebezpieczne drogi – czym się cechują?

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments