Poradnik, jak szybko kupić najtańsze ubezpieczenie samochodu

Bezpieczna jazda to wartość nadrzędna dla każdego kierowcy. Niestety zdarzają się sytuacje na drodze, których zwyczajnie nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Aby mieć pewność, że zawsze i bez względu na okoliczności jesteśmy przygotowani na różne i nieoczekiwane zdarzenia drogowe, powinniśmy wykupić ubezpieczenie OC samochodu. O tym, czym jest OC, dlaczego jego posiadanie jest obowiązkowe oraz w jaki sposób kupić najtańsze, dowiecie się z poniższego artykułu.

Ubezpieczenie OC samochodu – podstawowe informacje

OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, to obowiązkowe ubezpieczenie, które musi posiadać każdy właściciel pojazdu mechanicznego. Oznacza to, że jego wykupienie leży w gestii nie tylko kierowców samochodów, ale również przyczep, motorów, quadów, a także traktorów.

Dlaczego posiadanie ubezpieczenia OC jest obowiązkowe? Polisa OC gwarantuje wypłatę odszkodowania w momencie, w którym to my jesteśmy sprawcami zdarzenia drogowego. W praktyce oznacza to, że jeśli spowodujemy wypadek, wszelkie opłaty dotyczące np. naprawy wyrządzonych szkód lub związane z uszczerbkiem na zdrowiu poszkodowanego zostają pokryte nie przez nas, ale naszego ubezpieczyciela. Co równie ważne, ubezpieczenie OC nie obejmuje jedynie szkód powstałych w czasie jazdy samochodem, ale również w trakcie wsiadania i wysiadania, zatrzymania czy postoju danego pojazdu.

Warto pamiętać o tym, że ze względu na fakt, że ubezpieczenie OC jest regulowane prawnie, muszą je posiadać nawet samochody, które nie są przez nas użytkowane nawet przez długi okres. Nawet za jeden dzień bez ważnej polisy OC grożą wysokie kary finansowe, które nakłada Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Zalety posiadania OC

Ubezpieczenie OC samochodu poza tym, że jest obowiązkowe, posiada także zalety. Przede wszystkim to gwarancja pewności oraz spokoju w czasie jazdy. Niezależnie od tego, w jak długą podróż samochodem się wybierasz, posiadając ważne ubezpieczenie OC masz pewność, że w razie jakiejkolwiek kolizji wszelkie opłaty pokrywa Twój ubezpieczyciel. Co więcej, OC gwarantuje nam bezpieczeństwo finansowe – odszkodowania za spowodowanie wypadku mogą sięgać rzędu kilkuset tysięcy złotych, więc w momencie, gdy doprowadzimy do kolizji, możemy mieć pewność, że nie spowodujemy poważnego uszczerbku w swoim budżecie.

Ubezpieczenie OC samochodu – jak kupić najtańsze?

Aktualnie towarzystwa ubezpieczeniowe na polskim rynku prześcigają się w ofertach ubezpieczeń. O czym jednak warto pamiętać, wybierając ubezpieczenie OC? Niezależnie od tego, z jakiego towarzystwa ubezpieczeniowego skorzystamy, zakres usług wchodzących w skład polisy OC samochodu będzie taki sam (jego zakres określa ustawa).

Aby znaleźć OC samochodu, które będzie dla nas najkorzystniejsze pod względem cenowym, warto skorzystać z kalkulatora OC. Dzięki temu dosłownie w kilka minut porównasz oferty najlepszych towarzystw ubezpieczeniowych i bez konieczności wychodzenia z domu oraz zbędnych formalności wybierzesz polisę, która będzie dla Ciebie najbardziej przystępna. Przy wyborze OC oprócz ceny, warto zwrócić uwagę na pakiety dodatkowe, np. AC.

Read Previous

Felgi aluminiowe w okresie zimowym

Read Next

Zabudowa samochodu – zabezpiecz nie tylko ładunek

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *