BMW – Naprawa elektrozaworków ogrzewania [E34]

Witam miałem taki problem w mojej „bawarce” ze grzała mi tylko lewa strona a prawa tylko zimne leciało więc , że przy okazji wymiany termostatu (spuszczania całej wody z silnika) zabrałem się za naprawę właśnie tej w/w usterki poprzez zdemontowanie i wyczyszczenie tych oto elektrozaworków :
1. Odłączenie wężyków dochodzących do tego „ustrojstwa” jeden dopływ i już dwa odpływy lewa/prawa strona ,
odłączyć kostki odkręcić śrubki z góry i jakoś próbować to wydostać —-> ja osobiście jeszcze odłączyłem sobie tą kostek na której jest czerwony + i te 2 okrągłe gniazda do kompa  dla ułatwienia sprawy . Jeśli mamy to na zdemontowane to proponuje usiąść pod lampką i zaczynać:

2. Odkrecamy srubki 6szt. po 3 z jednej strony (torx) , ” wczesniej odkreciłem sobie od spodu taka pompkę była na takiej obejmie (dla ułatwienia sprawy) z nią nic nie robimy , poniewaz sie nie da mozna ew. sprawdzić tylko czy zasilanie dochodzi na wtyczce.

3.Odczepiamy zaślepe elektryki (zielona strzałka) i widzimy ze do środka wchodzą 4 cieniutkie kabelki (czerwone strzałki) jak bedziemy rozpoławiać to trzeba na nie uważać strasznie bo jak się pourywają to moga być problemy  no i dalej próbujemy to rozpołowić

Uzyskamy taki widok , górna część czyścimy i te takie „różki ” najlepiej je przejechać papierem 2000 wodnym lub ostrą częścia gąbki kuchennej żęby była czysta i chodziła płynnie

Rozpoławiamy 2 część

Wyciągamy te zaworki i tak samo czyścimy je i środek i pozostałe elementy które się da

Skrecic w odwrotnej kolejności , jeśli cos mi umknęło proszę dodac

A i na koniec ja swój układ i tak odpowietrzałem nie wiem jak bedzie przy wymianie samego tego ustrojstwa czy sie tez zapowietrzy.

Autor: Krzycha350z
Źródło: www.bmw-klub.pl

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

BMW – Filtr odmy w 320d 136KM – wymiana, tanio i dobrze [E46]

Następny artykuł

BMW – [E46] Wymiana oleju w ASB fotki DIY A5S390R

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments