BMW – Bezinwazyjny montaż CB Radia

Demontujemy panelu sterowania klimatyzacji. Robimy to podważając stopniowo dużym płaskim śrubokrętem na zmianę z obu stron w zaznaczonych miejscach na fotce. Odpinamy kable i panel jest nasz.

Wyciągamy mieszek dźwigni zmiany biegów przez ściśnięcie go po bokach z obu stron, odkręcamy dwie śruby typu + (zaznaczone na powyższym zdjęciu) wyciągamy listwę ozdobną, w której jest umieszczone sterowanie szybami, wypinamy wtyczki, wyciągamy popielniczkę przez jej szarpnięcie do góry.

Obudowę trzymającą panel klimy wyciągamy przez odkręcenie czterech śrub typu +). Odpinamy kable od gniazda zapalniczki jak i od przycisków „ASC”, grzanie pośladów itp.

Ja postanowiłem się wpiąć pod gniazdo zapalniczki przy użyciu szybkozłączek, zaznaczonych poniżej.

Sam montaż przy użyciu dwóch stalowych wsporników oryginalnie przeznaczonych do montażu sufitów podwieszanych. Zostały odpowiednio przygięte i docięte pod wymiar. Odbyło się bez wiercenia, radio trzymało się na samych wspornikach, ale dla pewności przykleiłem je do wygłuszenia przy użyciu kleju, elegancko to może nie wygląda, ale docelowo tego nie widać a ważne, że działa.

Wsporniki są przykręcone do oryginalnego trzymadełka, które miałem razem z radiem. Oprócz bezpiecznika, który był fabrycznie z radiem jest druga wtyka. Jest to wtyka rozłączna po to bym w razie potrzeby bezproblemowo mógł zabrać radio.

W całości prezentuję się całkiem nieźle. Kabel do anteny poprowadzony pod: fotelem, dywanikami, kanapą i wykładziną boczną w bagażniku, tak że praktycznie go nie widać a w razie potrzeby bez rozbierania połowy samochodu, antenę można zdemontować.

Autor: TUDM
Źródło: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=58716

Oceń post

Read Previous

Mitsubishi – Tulejka dopasowująca konwerter [EA5]

Read Next

Mitsubishi – Schemat podciśnień 4g63 DOHC

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *