Opel – Wymiana tarcz w liczniku – Corsa B

1. – Czarna obudowa
Podważamy czarną plastikową obudowę, która jest przymocowana do licznika za pomocą 4-ch zaczepów. Należy ją delikatnie odgiąć do siebie. Można to zrobić za pomocą palców lub delikatnie podważyć małym, płaskim wkrętakiem.

2. – Wskazówki licznika
Po zdjęciu czarnej plastikowej obudowy zdejmujemy wskazówki od licznika – tzn. prędkościomierza, wskaźnika paliwa, wskaźnika temperatury. W tym celu należy je obustronnie podważyć, tuż przy samej osi za pomocą 2-ch małych płaskich wkrętaków. Jest wskazane by rękojeść wkrętaka była oparta o obudowę, tzn. stosujemy dzwignię i energicznym ruchem oba wkrętaki podważamy ku górze. W taki sposób mamy wyciągnięte wskazówki od licznika.

3. – Wkręty mocujące tarcze i ogranicznik obrotomierza
Teraz możemy przystąpić do odkręcenia wkrętów, które mocują tarcze do przezroczystego plastikowego podkładu od obrotomierza i prędkościomierza. Są to 4-y małe wkręty o różnych długościach. Tę czynność zalecam wykonać za pomocą wkrętaków typowo zegarmistrzowskich, które się najlepiej do tego nadają – z racji swej wielkości. Z ogranicznikiem niema większych problemów, wystarczy kilka ruchów w poluzowaniu i swobodnie wychodzi ku górze.

4. – Wyjęcie tarczy od obrotomierza
Oprócz wkrętów które przykręcają tarcze do przezroczystego plastiku podkładu jest jeszcze ona osadzona na bolcach. Jak również posiada wcięcia, które uniemożliwiają destabilizacje tarczy. Oddzielenie tarczy od przezroczystego plastikowego podkładu nie wymaga zbytniego trudu, kwestia sprawności palców. Co do osadzenia na bolcach polecam pilniczek do paznokci i lekko podważając bez problemów się zdejmują.

5. – Wyjęcie tarczy od prędkościomierza
W taki sam sposób wyjmujemy tarcze jak od obrotomierza.

6. – Wyjęcie tarczy od wskaźnika paliwa
Tarcza jest osadzona na 2-ch bolcach na przezroczystym plastikowym podkładzie oraz zabezpieczona przed destabilizacją na 2-ch wcięciach, które uniemożliwiają jej przesuwanie się na boki. Wyjecie jej nie jest trudne. Wystarczy sprawność palców oraz pilniczek do paznokci w celu podważenia przy bolcach i niemal same wysuwają się ku górze.

7. – Wyjęcie tarcz od wskaźnika temperatury ? jw. bz.

Autor: Paoulo
Źródło: forum.opel24.com

Read Previous

Opel – Jak dostać się do pompy paliwa w corsie B

Read Next

Instalacja elektrycznych szyb z tyłu Hondy Civic

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *