Montaż obrysówek VW Golf II

Postanowiłem zamontować sobie w końcu obrysy do mojego Golfa.

Potrzebne nam będzie :

  • szlifierka
  • wiertarka
  • wiertło około 5-8 do metalu
  • pilnik jakiś mniejszy
  • śrubokręt płaski
  • taśma – mi akurat wpadła w ręce „amerykanka” szara twardsza taśma i była bardzo dobra
  • coś żeby osłonić resztę błotnika przed iskrami (ja użyłem roboczych ręczników)
  • kable do podłączenia obrysówek pod światła postojowe
  • zabezpieczenie antykorozyjne – ja użyłem od wewnątrz błotnika silikonu , z zewnątrz farby X

Potrzebny nam będzie szablon, zaznaczyć miejsce do otworów pod obrysy. Do tego celu wykorzystałem wymiary znalezione na forum i foto podesłane przez Quatro7.

Piszcie na gg 2935603 to na maila wysyłam, ale podajcie swojego.

Wyciąłem z kartki prostokąt taki że od dziur zaznaczonych na czarno pozostało mi po około 2-5cm i podkleiłem dobra taśmą aż po samą krawędź przyszłych dziur bo papier ulega nadginaniu na powierzchni nierównej i wilgotnej takiej jak garaż. Później w otwory zaznaczone na czarno a wcześniej wycięte psiknąłem sprayem i wyszły mi ładne prostokąty dobrze widoczne do wycięcia. Zaznaczone jest na żółto jak obkleić je taśmą później:

Później podklejone będziemy nacinać szlifierką:

Najlepiej jest wyciąć szlifierką tak jak na foto bo łatwo później odgiąć i obrabiać pilnikiem:

Wycięte otwory obrabiamy pilnikiem:

 

Zabieramy się za mały otwór na zaczep obrysu, wiercimy wiertarką otworki i później ręcznie dłutkiem albo kto czy mam obrabiamy na równo:

Później lekko podsilikonowałem otwór od tyłu i psiknąłem farbka od przodu ale w miarę tak że by po za obrys uszczelki nie wyszło i założyłem obrys i przykręciłem wkrętem (można też wyciąć otwór oryginalny i dokupić mały plastik na wkręt ale jak ktoś dobrze to zabezpieczy to mi się wydaje że tak będzie lepiej):

 

To była prawa strona a lewa to będzie trzeba dla bezpieczeństwa zdemontować nakładkę która jest na dolocie zimnego powietrza z pod błotnika bo iskry i gąbka która tam jest i plastik mogą zacząć się podtapiać lub zafajczyć a i tak będzie nam to przeszkadzało w bezproblemowym założeniu obrysówki. Na pierwszym jest cześć która musimy zdemontować(później można ja założyć ale już bez tej pianko-gąbki bo będzie już niewystarczająco miejsca). Na drugim zdjęciu jest przykładowa linia gdzie będzie otwór pod obrys:

No i jak wyżej obklejamy taśmą:

Wycinamy otwór i wkładamy obrys, na końcu najlepiej jest podłączyć każdy obrys lewy pod lewą postojówkę, a prawy pod prawą postojówke (sam +) a masę na jakiejś śrubce lub czym innym wybadać i możemy się cieszyć z obrysów:

Czas wykonania z podłączeniem obrysów to bez mała 2 godzinki, wykonanie jednego otworu od początku do odklejenia taśmy to 38 minut.

Autor: AIRWOLF

Źródło: http://forum.vwgolf.pl

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Prosta blokada antykradzieżowa

Następny artykuł

Mitsubishi – Wymiana kopułki i palca rozdzielacza w 4G13