Montaż regulowanej kolumny kierowniczej VW Golf II

Regulacja kolumny kierowniczej VW Golf II

Potrzebne nam będzie:

  • kokpit golf II z regulacja kierownicy

  • kolumna kierownicza z mechanizmem regulacji

  • plastikowa obudowa manetek inna niż zwykła bez regulacji

  • 3 godzinki czasu

Narzędzia:

  • szlifierka
  • klucz płaski 10,13 oraz klucz nasadowy na przedłużeniu chyba 22 do kierownicy)
  • śrubokręt krzyżakowy(odkręcenie małych śrubek osłony manetek i płaski do samych manetek)

Zaczynamy rozkręcać deskę rozdzielczą, jest 6 śrub, (2 pod podszybiem od strony komory silnika, dwie po bokach deski, i dwie nad tunelem środkowym u góry jedna po lewej a druga po prawej), wyjmujemy konsole środkową, wyciągamy wszystkie przełączniki, ściągamy kierownicę, odkręcamy plastik (osłonę) manetek, odkręcamy manetki, odłączamy wtyczki od stacyjki, ściągamy stacyjkę, dobrze jest wyjąc lewy kanał powietrzny co pozwoli nam sprawnie i szybko wszystko robić i naszym oczom ukazuje się taki widok (mniej więcej)

Na zdjęciu poniżej widać kawałem wzmocnienia metalowego które jest przyspawane do grodzi samochodu:

A w wersji z regulacją kierownicy ta cześć jest przykręcana wraz z elementami kolumny kierowniczej co widać na tym foto:

Usuwamy nitowane połączenie z omawianym elementem tak żeby mam została sama kolumna z regulacją bez tego stelaża:

Ja szlifowałem szlifierka łebki nitów i później tylko stuknąłem lekko trzonkiem młotka i stelaż odpadł

teraz trzeba tak samo zeszlifować główki nitów w naszym samochodzie. Ja ze względów bezpieczeństwa zrobiłem to tak, owinąłem dookoła wszystko szmata i szlifowałem kawałkami patrząc czy nic się nie zaczyna kopcić, w pogotowiu były dwie gaśnice:

Na foto poniżej widać co trzeba zeszlifować po obu stronach by odchylić i wyciągnąć obudowę kolumny kierowniczej:

By wyciągnąć kolumnę kierownicza trzeba jeszcze przed tym odkręcić śrubę mocująca ja z łącznikiem drążka kierowniczego(chyba tak to się nazywa):

Goła wyciągnięta kolumna kier. wygląda tak(będzie jeszcze potrzebna):

Zaczynamy montaż obudowy kolumny kierowniczej, na dole przy grodzi jest mocowanie ruchome w które wciskamy obudowę i swobodnie się porusza od nas do przodu, następnie mocujemy obudowę kierownicy na dwie śruby w taki sposób (poprzednio było na nity):

Wkładamy kolumnę kierownicza do obudowy, przykręcamy na dole, zakładamy stacyjkę podłączamy przewody do stacyjki. Teraz czas na montaż deski rozdzielczej, na forum jest napisane dużo o tym więc chyba nie warto pisać jeszcze raz ogólnie składamy wszystko do kupy:

Ja miałem obudowę na manetki starszego typu ale zrobiłem otwór w tej że wygląda jak fabryczna pod światła awaryjne w manetkach.

Autor: AIRWOLF

Źródło: http://forum.vwgolf.pl

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Mitsubishi – Czyszczenie kopułki i palca rozdzielacza

Następny artykuł

Przeróbka lamp VW Golf II USA na Red&Black

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments