Przeróbka lamp VW Golf II USA na Red&Black

Przeróbka lamp tylnych golf II USA na wersję bardzo unikalną Red&Black.

A więc będziemy potrzebowali lampki USA, najważniejsze w nich oczywiście dół, górne kierunki i wsteczny mogą być pęknięte lub w każdym innym stanie byle by były.

Do tego potrzebujemy albo lampki Hella Red&Black, Hella All Black lub Treser:

Narzędzia:

  • Szlifierka miniaturowa typu dremel z końcówkami piła, papier ścierny.(x kilka sztuk)
  • Jakiś mały wyważony młoteczek do 0,5 kg
  • Papier ścierny, obcęgi
  • Czarny silikon, strzykawka, taśma klejąca, kilka szpilek.

Zaczynamy, pierwsze co robiłem to przez kilka godzin bawiłem się w mozolne usuwanie tylnej plastikowej zabudowy wkładów na żarówki. Warto to robić długo i bez pospiechu bo niekiedy nadwyrężenie plastiku powoduje pęknięcie klosza lampy:

Ja wbrew temu co napisałem wziąłem obcęgi i z grubsza uderzałem o tył lamp z góry, tak żeby nie bawić się długo ale z wyczuciem, Uwaga, odpryski mogą wpaść w oko lub nawet wbić się w skórę:

Skutecznie, powoli do momentu aż elementy zaczną nam się nie trzymać kupy:

Aż do momentu jak wyodrębnimy górna część lamp:

O dolną cześć nie musimy bardzo dbać przy rozbiórce bo będzie szła w kosz:

Zaczynamy rozbiórkę lampek USA. Bierzemy mały młoteczek i puk w kierunek i wsteczny, zaczynamy od dziury w kloszu a później co się da obcążkami a na końcu dremelem przejeżdżamy ok 2-4mm przed zarysem szkła kierunku i wstecznego:

Później dremelem końcówka prostopadle do szkła dokańczamy cięcie pozostałości szkiełek białych i pomarańczowych i wygładzamy równo papierem ściernym na końcówce dremela bo szybciej i poręczniej mniej więcej do takiego stanu:

Zaczynamy wklejanie kloszy czarnych. Trzeba przygotować sobie strzykawkę napełniona czarnym silikonem i jednostajne przeciągniecie po obwodzie lampy pod klosz:

 

Ja na końcu szczeliny między kloszami rozwarłem igła z nitka , rozwarłem i szczelina się ustaliła i nitkę przykleiłem do obudowy:

I efekt końcowy , równe szczelinki i przepolerować i jak nowe usa Red&Black:

Autor: AIRWOLF

Źródło: http://forum.vwgolf.pl

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Montaż regulowanej kolumny kierowniczej VW Golf II

Następny artykuł

Mitsubishi – Wymiana uszczelniacza aparatu zapłonowego

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments