Centralny zamek (wersja 3 drzwi) Citroen AX

Instrukcja montażu siłowników zamka centralnego.

1. Należy znaleźć spokojne miejsce gdzie będziemy mogli otworzyć drzwi na oścież.

2. Przy pomocy niezbędnych narzędzi rozbieramy boczek drzwi. Bidon trzyma się na dwóch śrubach. Cała reszta po ściągnięciu korbki, rączki (2 śruby torx) na kołkach (nie szarpać na siłę!).

3. Jeśli pod boczkiem znajduje się 'wygłuszenie’ to trzeba je troszkę zmasakrować. Mniej więcej tak jak na zdjęciu:

4. Najpierw demontujemy prowadnicę szyby. Śruby zaznaczone są na obrazku (+ jeszcze jedna z boku drzwi na wysokości gdzie zaczyna się szyba):

5. Gdy szyna jest już zdjęta należy wykonać otwory pod siłownik. Tak jak na zdjęciach (czasami trzeba lekko pod ukosem bo w pionie wadzi. My poprawialiśmy raz) i zamontować siłownik:

 

6. Teraz wsadzamy prowadnicę i sprawdzamy czy wszystko gra:

7. Następnie demontujemy mechanizm zamka (trzy śruby torx z boku drzwi).

8. Wyciągamy zamek:

9. Pozbywamy się teraz jednego bolca który jest nam w zamku bezużyteczny (prawdopodobnie jest on do oryginalnego centralnego) w celu użycia go na cięgno siłownika:

10. Teraz bierzemy nasze cięgno z zestawu montażowego i mierzymy je tak, aby ciągnęło nam za zamek prawidłowo. (Czasami nie wychodzi jak to bywa, nam udało się po jednej próbie – widać zaznaczone na drzwiach kreski to potrzebna długość):

11. Tak wygląda nasze wymodelowane cięgno (u was może wyglądać zupełnie inaczej!):

12. Zakładamy je na zamek i mocujemy na końcu główkę siłownika. Przy okazji że mamy zdemontowany zamek możemy go przesmarować:

13. Montujemy wszystko z powrotem. Należy sprawdzić czy dzyndzel od wkładki zamka zamyka i otwiera drzwi po wsadzeniu kluczyka przed złożeniem boczku. Oczywiście sprawdzamy też pod zapalniczką czy innym źródłem prądu czy siłownik pracuje tak jak należy.

14. Jeśli wszystko gra i buczy, prowadzimy okablowanie, składamy boczek i drugie drzwi.

Pracy wydaje się sporo. Nowicjuszowi może to trochę zająć – nie czarujmy się. Ale efekt warty pracy – cięgno nie ma prawa spaść. Montujesz raz i masz spokój.

Autor: bz

Źródło: http://www.citroenax.info

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.

Poprzedni artykuł

Modyfikacja zegarka Fiat Cinquecento

Następny artykuł

Wentylator w Citroen AX MK2

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments