Opel – Montaż filtra stożkowego w obudowie

Do pomocy przyda nam się jedna osoba z autem, potrzyma piwo, poda klucz albo śrubokręt 🙂
1.Otwieramy maskę i tu ukazuje się naszym oczom, oryginalna pucha z dolotem, którą mamy zamiar zmienić na +50 KM stożek 😀

2. Ściągamy oryginalny dolot,ktoś kto wymieniał żarówki wie jak to się robi, a jak ktoś nie wie to niech zostanie przy punkcie 1 i poprosi kogoś o pomoc – kogoś kto ma o tym co chcemy zrobić, minimalne pojęcie 😛

Odkręcamy cybant (opaska zaciskowa) na przewodzie powietrza (zwanego dalej rurą) i rozpinamy puchę filtra z rurą.

Gdy mamy już to rozpięte wyciągamy spokojnie cały filtr,nie trzeba nic rozkręcać. Wystarczy logicznie pomyśleć i zauważy się, że puszkę trzyma nam z przodu taki gumowy „cuś” który wystarczy pociągnąć i już można puche wyciągnąć.

3. Gdy już mamy wszystko wyciągnięte, naszym oczom ukazuje coś nieprawdopodobnego, rura którą nam przysłali z filtrem ni chu chu pasuje do naszego Tygryska. Nikt nie wziął pod uwagę, że może niektóre auta
mają inną średnice rury doprowadzającej powietrze niż 80mm 😛
I tu z pomocą przychodzi nam kolega/koleżanka z autem,wsiadamy i jedziemy do najbliższego marketu budowlanego,i wbijamy na dział z rurami PCV i tym podobnym badziewiem.Kupujemy 2 dziwne rzeczy które nie wiemy po co są ale będą pasować do naszego extreme tuningu.

4. Tą węższą rurkę tniemy na 2 kawałki (1/3 i 2/3), mniejszy kawałek (1/3) wsadzamy do rury (jak się popieści to się zmieści), a większy kawałek możemy wyrzucić. Przejściówke z PCV montuje w naszym filtrze ( szerszym do filtra, ściągamy na cybancie) i skręcamy ponownie naszą obudowę filtra.

5.Końcówkę stożka wsadzamy do do naszej wcześniej już przygotowanej rury, idealnie pasują.I następnie ściągamy na cybancie na rurze. Z drugiej strony montujemy nasz dolot,na allegro są dostępne hiper mega wypaśne kolorowe rury – będąc w markecie budowlanym takie rury znajdziecie za 20% tego co na allegro – ale my postanowiliśmy posłużyć się aluminiową giętką rurą taką do piecyka lub okapu.

6.Jak już mamy wszystko ładnie poskręcane, pozostaje nam rurę dolotową tak umiejscowić, żeby nie latała ani wody nie zasysała (czyli nie 2 cm nad ziemią,miasto za odkurzanie dróg wam nie płaci). Jedna osoba trzyma z góry a druga, od dołu jakoś to próbuje umiejscowić żeby było dobrze. Jak macie „tuningowy” zderzak to można wlot powietrza do którejś z dziur w zderzaku pociągnąć i na opaskach plastikowych przymocować do siatexu. Jak już mamy wszystko ładnie powsadzane,zostaje tylko dla pewności opaskami przymocować puszkę, żeby nie latała nam i trzaskała sie pod maską.

7.Efekt końcowy – wypas teraz nasz tygrys objedzie niejedno ferrari:)

Rozwieje tu także jakieś niejasności, średnica oryginalnego podłączenia do rury jest taka sama jak średnica naszego podłączenia stożka. Tylko tak to może na zdjęciach wyglądać.

Autor: MAQ
Źródło: tigra-club.eu

Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany

0 0 votes
Ocena artykułu:

Read Previous

Sterowanie anteną elektryczną Hyundai Coupe

Read Next

Jak wyjąć silnik w Mitsubishi

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments