Dmuchawa – oliwienie łożyska Fiat Punto

Znów zrobiło się ciepło i dała znać o sobie dmuchawa dostała świerszcza.

Znalazłem opis smarowania łożyska do PII (CityMatic) ale jest tu otwór do smarowania łożyska, a w PI nie ma. Można go zrobić wiertareczką, ale po co skoro można przy odrobinie dobrych chęci dmuchawę rozmontować. Gniazdo zasilania można i owszem wysunąć ale nie da się wyjąć silniczka, bo przewody w wewnątrz obudowy są krótkie. Należy zatem wysunąć styki z obudowy wsuwając cienki wkrętak obok styków aby spłaszczyć języczki blokujące wysunięcie styków:

Tak wygląda styk ze spłaszczoną blokadą. Przy montażu należy je ponownie odgiąć aby zapobiec wysunięciu się styków z gniazda zasilającego:

Następnie należy płaskim wkrętakiem wgnieść gumowe kołki zawieszenia silnika do wnętrza obudowy. Może i da się wyciągnąć silnik na siłę ale nie wiem jakie mogą być tego efekty:

Kołki są trzy i trzeba uważać żeby ich nie poprzecinać tylko „na płask” wepchnąć pod obudowę. Silnik wysunie się bez problemu.

Tak wygląda obudowa po wysunięciu silnika (po prawej obok żółtej farby miejsce po wyjętym gnieździe zasilającym):

A oto nasz winowajca:

Dobrze jest przesmarować również drugie łożysko. Bez zdjęcia łopatek wentylatora jest to niewygodne i trzeba posłużyć się długim i cienkim wkrętakiem. Przy składaniu gniazda zasilającego trzeba pamiętać o polaryzacji czerwony kabelek to oczywiście „+” zasilania.

Autor: CityMatic

Źródło: www.autokacik.pl

Read Previous

Naprawa karoserii – od czego zacząć? Fiat 126

Read Next

Naprawa podświetlania regulacji nawiewu Ford Escort MK6

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *