Naprawa hamulców tylnych Fiat Punto II

Auto ostatnio coś zaczęło kiepsko hamować tyłem i trochę piszczeć wiec wiedziałem ze trzeba coś z tym zrobić i po prostu wymienić. To krótka acz rzeczowa relacja i myślę ze przyczyna awarii jest widoczna. Hamulce przebieg 106kkm.

Ruda panuje….straszna destrukcja:

Szczęki też zaatakowane ruda i tarcie….zrobiły swoje ale wiem dlaczego piszczał:

Chociaż samo regulator się nie poddał:

No i kupka złomu:

Ale do rzeczy na co chciałbym aby wszyscy zwrócili uwagę a problem sie pojawił u kolegów wiec ważne… Bardzo trudno jest dostać właściwe szczęki do kropka bez abs-u. Jeżeli ktoś myśli ze przecież są to są w błędzie. Bo produkują rożne firmy i rożne są ich nazwy ale te właściwe to trzeba odszukać chodząc po sklepach ze starymi w ręku. Ja miałem ten problem dawno (wymiana przed paroma laty), pamiętałem czego szukać ale dałem sobie spokój i kupiłem. Bremsa do Lancii i wiedziałem ze trzeba wiercić otwór 9mm w szczęce i będzie dobrze.

Otwór widoczny na fotce-zarówno starej jak i nowej szczęki:

Potem wszystko ładnie umyć benzyną-całe wnętrze bębna i piastę i sprężyny:

Następnie trzeba dokładnie nasmarować samo regulator i tłoczek i po prostu palcami go rozruszać w obu kierunkach i złożyć:

Aby wszystko ładnie wyglądało i pasowało bęben (najlepiej oryginalny Fiat Lancia)pomalować farbą antykorozyjną a samo regulator poluzować max aby szczęki ścisnęły się do piasty jak najciaśniej i założyć bęben wkręcić jedną szpilkę naprowadzającą i zadziałać linką i pedałem… sprawdzić ułożenie szczęk -jeśli wszystko zakręcić drugą i przykręcić koło cieszyć się ze sprawnych hamulców:

Autor: CityMatic

Źródło: www.autokacik.pl

Read Previous

Montaż haka holowniczego Fiat Punto II/II FL

Read Next

Alfa Romeo – Wymiana siłownika elektrycznej szyby w tylnych drzwiach (za kierowcą) Alfa Romeo 156 SW

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *