Wymiana kompletnego lusterka + demontaż boczka drzwi Honda Civic

Wymiana kompletnego lusterka + demontaż boczka drzwi – VI gen 5D

Generalnie wymiana lusterka jest banalnie prosta. Jednak gdyby ktoś z Was nadal miał z tym problemy zapraszam do poniższej lektury.

1. Opis dotyczy prawego lusterka elektrycznie regulowanego w Civicu VI gen 5D – tzw. angielka. W przypadku innych modeli cała procedura odbywa się analogicznie. Dodatkowo jeżeli mamy lusterka sterowane manualnie nie musimy się bawić ze zdejmowaniem pokrycia drzwi – za którymi znajduje sie złączka do elektrycznej regulacji lusterka.

2. Zaczynamy od demontażu wewnętrznego trójkąta-zaślepki. W niektórych modelach pod tym trójkątem mogą znajdować sie tweetery (głośniki) które także trzeba zdemontować.

3. Odkręcamy śrubkę trzymającą wewnętrzną klamkę. Przesuwamy klamkę w bok żeby wypiąć ją z zatrzasków i odciągamy ją do przodu.

4. Uwalniamy cięgło klamki z plastikowego zatrzasku.

5. Wypinamy cięgło z klamki i demontujemy klamkę.

6. Odkręcamy dwie śruby znajdujące się pod podłokietnikiem.

7. Na koniec odpinamy klipsa aby ostatecznie odkręcić pokrycie drzwi od karoserii.

8. Podważamy pokrycie drzwi w pokazanych miejscach, aby wypiąć je z zatrzasków. Unosimy pokrycie do góry i zdejmujemy je z drzwi.

9. Odpinamy złączkę od regulacji lusterka oraz klips mocujący kabel do drzwi. Na koniec pozostaje wykręcić trzy śrubki mocujące lusterko do karoserii. Pamiętajcie o tym aby trzymać lusterko od zewnątrz.

10. Montując nowe lusterko wykonujemy całą procedurę od końca. Pamiętajmy o dociśnięciu pokrycia naokoło aby wpiąć je w drzwi. I możemy się cieszyć nowo założonym lusterkiem.

Auto: majkel79

Źródło: http://www.hcforum.pl

Poprzedni artykuł

BMW – Radio – problemy z odbiorem FM i AM [EXX]

Następny artykuł

Regeneracja Vanosa, silniki M50 z pojedynczym vanosem BMW [EXX]

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *