Malowanie ramion wycieraczek bez demontażu Honda Civic

Ostatnio odmalowałem ramiona wycieraczek. Ponieważ nie miałem czym ich odkręcić, a nie chciałem pokaleczyć śrub kombinerkami zdecydowałem się na malowanie na samochodzie. Pędzelkiem nie chciałem tego robić, bo nieładnie wygląda takie malowanie.

Czego potrzebujemy?

  • dużo gazet (im większy format tym lepiej)
  • taśma klejąca
  • farba w sprayu (w moim przypadku czarny mat)
  • ewentualnie papier ścierny

Wykładamy okolice wycieraczek gazetami i wszystkie łączymy taśmą, żeby ich wiatr nie zdmuchnął i żeby się trzymały. Musimy na tyle daleko wyłożyć gazetami, żeby nie umalować lakieru i szyby. Musimy zrobić tak, żeby nad gazetami były tylko gołe ramiona wycieraczek (tak, pióra wcześniej demontujemy). Tam gdzie ramie dotyka szyby wykleiłem kawałkiem taśmy klejącej. Wszystkie dziurki i miejsca gdzie nie dało się zakryć gazetami poprawiamy taśmą klejącą. Niektórzy będą pewnie musieli przygotować wycieraczki przed malowaniem i oczyścić je papierem ściernym (w moim przypadku nie było to konieczne, bo na ramionach była tak cienka warstwa farby, że nie było sensu).

  

Jak mamy już wszystko elegancko zasłonięte to malujemy sprayem i czekamy jak wyschnie (ja położyłem 2 warstwy). Czekamy jak wyschnie i po wyschnięciu odklejamy gazety i mamy pięknie odmalowane ramiona. Zakładamy z powrotem pióra i gotowe. Wszystko ukazane jest na załączonych fotkach. Pamiętajcie przygotowania zajmują 90% czasu, a samo malowanie 10%.

  

Autor: przemo_wb

Źródło: http://www.hcforum.pl

Poprzedni artykuł

Jak zmienić kierownicę z airbag SRS Honda Civic

Następny artykuł

Montaż oryginalnych chlapaczy na tył Honda Civic

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *