Regeneracja znaczka H Honda Civic

Regeneracja znaczka H

Ponieważ poprzedni właściciel Hani pomalował znaczek na czarno to postanowiłem go zregenerować i nadać mu odpowiedni wygląd. Wiem mogłem kupić nowy, ale zrobić coś samemu tez frajda.

Potrzebne rzeczy:

  • papier ścierny – ja używałem gradacji 100 na początku, potem 1200 i 2000 do wygładzenia powierzchni
  • nożyk do tapet
  • farba w sprayu – kolor chrom
  • pudełko tekturowe

Najpierw oczyszczamy dokładnie znaczek (w moim przypadku cały było trzeba oczyścić z czarnej farby) używając papieru ściernego o gradacji 100 i nożyka do tapet aby wyskrobać to czego nie dał rady papier (lub jeśli jest na nim oryginalny “chrom” to tylko wygładzamy powierzchnię papierem ściernym czyli omijamy działania papierem 100 i nożykiem). Później, najpierw wygładzamy papierem 1200, a potem 2000, żeby powierzchnia była bardziej gładka. Im więcej pracy włożycie w czyszczenie i wygładzenie powierzchni tym lepszy efekt uzyskacie. Następnie odtłuszczamy cały znaczek. Ja po prostu umyłem go mydłem, dokładnie wypłukałem i dokładnie osuszyłem. Następnie bierzemy pudełko tekturowe i nabijamy znaczek na pudełko, tak aby krawędzie nie dotykały pudełka i żeby znaczek trzymał się tylko na bolcach znajdujących się pod spodem – zdjęcie 1 i 2. Następnie nanosimy farbę sprayem. Czekamy do wyschnięcia. Ja naniosłem 2 warstwy. Nie polerujemy pastą polerską – pamiętajmy, że to farba, a nie metal! Efekt końcowy zdjęcie 3. Stan poprzedni – zdjęcie 4.

  

Przed montażem należy oczyścić miejsca na klapie ze starej taśmy (zerwać starą taśmę) i odtłuścić powierzchnię (użyłem do tego płynu do mycia szyb). Poczekać aż dobrze wyschnie. Na znaczku odkleić 4 cienkie paski taśmy dwustronnej pod spodem znaczka i przykleić do karoserii – zdjęcie 5 (tak miałem wcześniej zrobione i postanowiłem zrobić tak samo). Lekko docisnąć, żeby taśma przykleiła się do karoserii. Mamy większą pewność, że znaczek nie trzyma się na samych bolcach.

  

Autor: przemo_wb

Źródło: http://www.hcforum.pl

Poprzedni artykuł

Montaż oryginalnych chlapaczy na tył Honda Civic

Następny artykuł

Lampy al’a TypeR Honda Civic

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *