Lampy al’a TypeR Honda Civic

Lampy al’a TypeR

Krótki tutorial jak w niedrogi sposób można przerobić przednie lampy aby przypominały te montowane w Civicu TypeR VI gen. który był produkowany tylko na Japonię. Tutorial dotyczy Civic w nadwoziu coupe i hatchback 3d.

Wykonanie tej przeróbki wymaga ściągnięcia lamp więc lepiej sobie zaplanować czas bo autem nie da się przez jeden dzień jeździć.

Co nam będzie potrzebne:

  • denaturat lub benzyna ekstrakcyjna (do kupienia w marketach budowlanych)
  • opalarka lub suszarka do włosów
  • klej do wklejania szyb (dostępny w sklepach motoryzacyjnych lub sklepach z lakierami samochodowymi)
  • farba czarny mat w spreju-najlepiej firmy Motip (sklepy motoryzacyjne, z lakierami samochodowymi, markety)
  • śrubokręt krzyżakowy
  • klucz ’10 i ‘9
  • gąbeczka do mycia naczyń z szorstką warstwą

Trzeba zacząć od ściągnięcia zderzaka. W tym celu odkręcamy śruby trzymające zderzak do nadkoli, następnie odkręcamy 2 śrubki trzymające zderzak od spodu, a na koniec plastikowe spinki trzymające atrapę chłodnicy(jest ich siedem).

Następnie odkręcamy lampy ( nie będę opisywał gdzie są śruby bo z tym każdy sobie powinien poradzić). Gdy mamy już odkręcone lampy, trzeba zabrać się do ich rozklejania (polecam zaopatrzyć się w opalarkę lub suszarkę do włosów, jednak opalarką będzie znacznie łatwiej). Musimy odkleić szybę lampy od tyłu więc rozgrzewamy opalarką klej na łączeniach i delikatnie, żeby nie połamać lampy podważamy śrubokrętem (jest to w sumie najbardziej pracochłonne zajęcie, więc polecam uzbroić się w cierpliwość bo pośpiech jest złym doradcą).

Po rozklejeniu naszym oczom ukaże się coś takiego:

Proszę się nie sugerować uszkodzeniami lampy bo przedstawiam to na starej uszkodzonej lampie gdyż podczas przeróbki lamp, które mam zamontowane nie wykonywałem zdjęć. Wyjmujemy tą część:

Resztę zostawiamy w spokoju.

Teraz należy zetrzeć tą srebrną warstwę. Najlepiej użyć do tego denaturatu lub benzyny ekstrakcyjnej wspomagając się gąbeczką do mycia naczyń (moczyć gąbeczkę w wybranym specyfiku i szorstką warstwą zmyć srebrną farbę).

Po usunięciu srebrnej farby malujemy element kilkoma cienkimi warstwami czarną farbą (mat) w spreju. Po wyschnięciu należy teraz lampę poskładać w całość. W tym celu należy opalarką rozgrzać klej na obudowie lampy, a dla pewności najlepiej jeszcze posmarować klejem do szyb aby lampa nie przeciekała. Sklejoną z powrotem lampę należy zostawić do wyschnięcia kleju a następnie założyć z powrotem na samochód.

Gotowa lampa powinna wyglądać mniej więcej tak:

Autor: JaRule

Źródło: http://www.hcforum.pl

Poprzedni artykuł

Regeneracja znaczka H Honda Civic

Następny artykuł

Podświetlenie schowka na rękawiczki w Vgen Honda Civic

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *