Naprawa pompy podciśnienia Audi C4 2,5 TDI R5

Naprawa pompy podciśnienia Audi C4 2,5 TDI R5

Pewnego dnia jadąc w korku setunią, po kolejnym hamowaniu pedał hamulca stał się twardy. Najadłem sie strachu ale myślałem że to norma bo hamowałem z 3 razy jadąc na luzie.. Jednak nie dało mi to spokoju i postanowiłem to sprawdzić, pompa dawała odpowiednie podciśnienie dopiero przy wyższych obrotach (około 3000). Wziąłem sie za gada i ze słowem ‘zaworek z żuka’ odkręciłem pokrywkę pompy (chyba 6 małych torxów) i moim oczom ukazał się taki widok mniej więcej:

Już bez uszkodzonego zaworka który wyglądał tak i siedział w dolnym lewym rogu pompy:

 

Jak słyszałem tak zrobiłem, poszedłem do motoryzacyjnego i rzuciłem hasło ” Poproszę zawór pompy paliwa do żuka” A Pan mi na to: “9zł” Przyniósł zapłaciłem, poszedłem do domu i jakież zdziwienie mnie ogarnęło jak zawór okazał się pasować i co śmieszniejsze działać, chociaż jakość wykonania nie powala. Po zamontowaniu:

W starym odłamał sie trójkącik z membrany w zaworku, i ciekawy jestem jakim cudem nie popłynął z olejem do silnika, niby to tworzywo jakieś jest ale nie powinno sie tam dostać. Mam tylko nadzieje że nowy nie podzieli losów starego i mi nie popłynie do pompy oleju.

Uwagi jakby to ktoś chciał zrobić sam:

1. Podłożyć sobie szmatki pod pompę żeby potem nie szukać drobnych elementów na osłonie silnika.

2. Przy demontażu pokrywy uważać na możliwe wypadające zaworki, ja straciłem 3 sztuki, 2 zostają w korpusie pompy a jeden w pokrywie niemal w króćcu.

3. Uważać na uszczelkę wokół pompy (dosyć trudną do ewentualnego ‘dorobienia’).

4. Zwrócić uwagę na oring przy zaworkach.

Hamulce i turbo śmigają jak trzeba.

Autor: Hincó

Źródło: http://www.a6klub.pl

Poprzedni artykuł

Podświetlenie klamek Audi A6 C4

Następny artykuł

Wymiana amortyzatorów tylnej klapy Audi A6 C5 Avant

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *